همایش ملی قرآن و سبک زندگی اسلامی در دانشگاه تفرش برگزار شد

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ | ۱۲:۰۷ کد : ۱۶۰۴۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۴۶
همایش ملی قرآن و سبک زندگی اسلامی با حضور رئیس دفاتر نهادنمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان مرکزی، رئیس دانشگاه تفرش و مسئولان اجرایی همایش در آمفی تئاتر دانشگاه تفرش برگزار شد.به گزارش روا...
همایش ملی قرآن و سبک زندگی اسلامی با حضور رئیس دفاتر نهادنمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان مرکزی، رئیس دانشگاه تفرش و مسئولان اجرایی همایش در آمفی تئاتر دانشگاه تفرش برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر محمد قاسم سحاب ،رئیس دانشگاه تفرش در آیین افتتاحیه این همایش گفت: ما مسلمانان بر این اعتقاد هستیم  که قرآن کریم تنها منبع وحی الهی است که امروز بدون تصرف و تحریف در آن برای هدایت بشر و اداره جامعه و زندگی فردی و اجتماعی از طریق وحی بر پیامبر خاتم حضرت محمد (ص) نازل و دراختیار مسلمانان قرار گرفته است.
وی افزود: خداوند هر آنچه که برای هدایت و رستگاری بشر لازم بوده است در این کتاب آسمانی گردآوری و در اختیار مسلمانان قرار داده است که از این رو این ایمان و اعتقاد به ارزش قرآن کریم مارا مکلف به بجا آوردن حق تلاوت قرآن کرده است.
رئیس دانشگاه تفرش تصریح کرد: همایش  ملی قرآن و مسئله سبک زندگی اسلامی نیز در راستای انجام این تکلیف و توجه به موضوع رعایت حق تلاوت قرآن به همت بسیج اساتید و دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تفرش برگزار شده است.
رئیس دفاتر نهادنمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان مرکزی نیز در این همایش گفت: قرآن کریم تجلی ذات الهی و دارای روح توحیدی است که هدف آن اشاعه این روح توحیدی به زندگی وعالم ارتباطات و معاشرات انسان ها است.
حجت الاسلام مهدی ایمانی مقدم با بیان این که نگاه و مرام توحیدی باید وارد زندگی افراد شود اضافه کرد: لازمه تحقق سبک زندگی قرآنی در جامعه وارد شدن نگاه توحیدی به زندگی روزمره افراد است.
مسئول بسیج اساتید دانشگاه ودبیر همایش قرآن و مسئله سبک زندگی اسلامی نیز در این همایش گفت:این همایش با محوریت توجه به  تجدد همراه با تمدن نوین اسلامی به عنوان شکل جدیدی از سبک زندگی اسلامی برگزار شده است.
حجت الاسلام سید علی شفیع پور حسینی اظهار داشت: ۱۶۰ مقاله به دبیرخانه این همایش ارسال شده است و هیئت داوران از میان ۱۶۰ اثر ارسالی به این همایش، ۳۰ اثر را به عنوان مقاله برتر معرفی کرده که این تعداد اثر برگزیده درقالب کتابچه،نرم افزار و پوستر  و تعدادی در فصلنامه علمی و پژوهشی چاپ می شود.
گفتنی است همایش ملی قرآن و مسئله سبک زندگی به همت بسیج اساتید و نهاد مقام معظم رهبری دانشگاه تفرش و با همکاری کلیه واحد های دانشگاه تفرش و با مشارکت بسیج اساتید استان مرکزی و انجمن معارف اسلامی ایران در محورهای "رفتار فردی بر مبنای ایده های قرآنی"،"قرآن و سبک زندگی خانوادگی"، "سبک و شیوه ی زندگی اجتماعی در قرآن"، "سبک قرآنی در اقتصاد و بهره وری"، "سبک قرآنی در حکومت و سیاست دینی"  در دانشگاه تفرش برگزار شد.

( ۱ )