همایش ملی جامعه بینا، شهروند نابینا در دانشگاه کاشان برگزار می شود

۱۹ خرداد ۱۳۹۴ | ۱۴:۲۳ کد : ۱۶۰۳۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۱۷
همایش ملی جامعه بینا، شهروند نابینا با حضور جمعی از محققان و پژوهشگران سراسر کشور در دانشگاه کاشان برگزار می شود. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر نرگس نیکخواه دبیر علمی همایش جامعه بینا، شهروند...
همایش ملی جامعه بینا، شهروند نابینا با حضور جمعی از محققان و پژوهشگران سراسر کشور در دانشگاه کاشان برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر نرگس نیکخواه دبیر علمی همایش جامعه بینا، شهروند نابینا هدف از برگزاری این همایش را شناسایی ابعاد مسائل نابینایان و کم بینایان در حوزه های روان‌شناختی، حقوقی، اجتماعی – فرهنگی، آموزشی- تربیتی و مدیریت شهری ذکر کرد و گفت: سعی بر این است که در این همایش با ارائه تجربیات و راهکارهای علمی در جهت رفع مسائل نابینایان و کم بینایان همت گماریم.
وی با بیان اینکه این اهداف را در سه بخش آموزش، پژوهش  و سیاست‌گذاری دنبال  می کنیم، اظهار داشت: مخاطبان  این همایش دو روزه علاوه بر نابینایان و کم‌بینایان، همه صاحب‌نظران، اساتید، دانشجویان و پژوهشگران علاقه‌مند به این عرصه مطالعاتی مغفول مانده، می باشند.
دکتر نیکخواه محورهای اصلی همایش را  مساله‌پژوهی و راه حل‌یابی در عرصه‌های مختلف علمی درباره نابینایی و کم‌بینایی، زمینه‌ها و عوامل اجتماعی موثر بر کاهش یا افزایش کیفیت زندگی افراد نابینا و کم‌بینا،  زمینه‌ها و عوامل فرهنگی موثر بر کاهش یا افزایش کیفیت زندگی افراد نابینا و کم‌بینا،  محدودیت‌ها و فرصت‌های حقوقی موجود برای نابینایان و کم بینایان،  زمینه‌ها و ظرفیت‌های آموزشی و تربیتی، عوامل و زمینه‌های موثر در بهداشت‌ روانی و رشد شخصیتی، زمینه‌ها و عوامل موثر بر بهبود کیفیت مدیریت شهری برای افراد نابینا و کم‌بینا و شناسایی تکنولوژی‌های نوین ارتباطی مورد نیاز نابینایان و کم بینایان ذکر کرد.
عضو گروه جامعه‌شناسی دانشگاه کاشان، آخرین مهلت دریافت چکیده مقالات را تا 31 تیر ماه جاری بیان کرد و افزود: علاقه‌مندان می‌توانند اصل مقالات خود را تا15  شهریور ماه به دبیر‌خانه این همایش به نشانی دانشگاه کاشان – کیلومتر 6 بلوار قطب راوندی و یا به آدرس الکترونیکی   , blindsconference2015@gmail.com و   info@blindsconference2015.ir ارسال کنند.
گفتنی است همایش ملی جامعه بینا، شهروند نابینا در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه 21 و 22 مهرماه سال جاری در دانشگاه کاشان برگزار می‌شود.