همایش گفتمان سازی مباحث بیمه و تامین اجتماعی مبتنی بر اقتصاد مقاومتی در دانشگاه مهندسی فناوری های نوین قوچان برگزار شد

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۱۳:۴۰ کد : ۱۶۰۰۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۷۳
همایش گفتمان سازی مباحث بیمه و تامین اجتماعی مبتنی بر اقتصاد مقاومتی با همکاری دانشگاه مهندسی فناوری‌های نوین قوچان و سازمان تامین اجتماعی در دانشگاه مهندسی فناوری های نوین قوچان برگزار شد. به گزارش ...
همایش گفتمان سازی مباحث بیمه و تامین اجتماعی مبتنی بر اقتصاد مقاومتی با همکاری دانشگاه مهندسی فناوری‌های نوین قوچان و سازمان تامین اجتماعی در دانشگاه مهندسی فناوری های نوین قوچان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این همایش دکتر بهشتی رئیس دانشگاه مهندسی فناوری‌های نوین قوچان ضمن عرض خیر مقدم حضور میهمانان بویژه حجت الاسلام و المسلمین طباطبایی امام جمعه شهرستان، دکتر عظیم زاده اردبیلی مشاور معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی کل کشور و مسئولان گرانقدر شهرستان و ضمن عرض تبریک اعیاد شعبانیه و روز پاسدار، با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در اهمیت الگوسازی مباحث گفتمان اقتصاد مقاومتی دو بند ار بندهای سیاست اقتصاد مقاومتی ابلاغی رهبر معظم انقلاب که مرتبط با جامعه دانشگاهی می باشد را برشمردند.
در ادامه همایش حجت الاسلام و المسلمین طباطبایی امام جمعه شهرستان قوچان ضمن گرامیداشت و تبریک اعیاد شعبانیه با اشاره به شرایط خاص اقتصادی داخلی و خارجی کشور، نامگذاری سال 1395 به نام سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل را تدبیری حکیمانه و هدفمند از سوی مقام معظم رهبری دانست.
رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان قوچان ضمن بیان مؤلفه های ساماندهی اقتصاد یک کشور (منابع طبیعی و منابع مالیاتی، سرمایه و نیروی کار، واردات و صادرات، زیر ساخت های عمرانی)، ساماندهی بروز خلل اقتصادی در هر کشور را کاری دشوار اما شدنی عنوان کرد.
وی با اشاره به آیات قرآنی استقامت در راه خدا، مقاومت و پافشاری بر اصول و پیشرفت کشور را یک فریضه برای همه دانست و دستیابی به رشد علمی در سخت ترین شرایط تحریم و محدودیت را نشان استقامت ملت ایران عنوان کرد.
امام جمعه شهرستان قوچان همچنین یکی از مؤلفه های تحقق اقتصاد مقاومتی را مقابله با فساد و اشد مجازات برای کمترین سو استفاده مالی بیان کرد.
در ادامه دکتر عظیم زاده اردبیلی مشاور معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی کل کشور در رابطه با سیاست های اقتصاد مقاومتی ابلاغ شده از سوی رهبری معظم انقلاب و ضرورت آن، صفت درون زایی و برون گرایی اقتصاد مقاومتی به طور همزمان، مفاهیم و واژگان ادبیات اقتصاد مقاومتی (تاب آوری اقتصادی، آسیب پذیری اقتصادی، ضد شکنندگی اقتصادی، اقتصاد پایدار و متداوم، اقتصاد وضعیت یکنواخت یا وضعیت ایستادگی)، چرایی اهمیت اقتصاد مقاومتی برای ایران و همچنین چرایی اقتصاد مقاومتی در شرایط پسا تحریم توضیحاتی ارائه کرد.
وی همچنین بازنگری در قوانین و مقررات، ایجاد ثبات اقتصادی، برقراری عدالت(عدالت مداری)، توجه به بخش خصوصی، نظام بخشی به حوزه مالیاتی، منطبق ساختن بانکداری داخلی با رویه های موجود بانکداری جهانی را از جمله اقداماتی دانست که بایستی اقتصاد ایران جهت برپایی اقتصاد مقاومتی در دوره پسا تحریم انجام دهد.