همایش سفره مشترک دانشجویان ایران و افغانستان در دانشگاه شهید باهنرکرمان برگزارشد

۲۲ فروردین ۱۳۹۴ | ۱۶:۱۱ کد : ۱۵۹۹۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۴۳
همایش سفره مشترک دانشجویان ایران و افغانستان در تالار وحدت دانشگاه شهید باهنرکرمان برگزار شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، این همایش با حضور دکتر فدایی رئیس دانشگاه شهید باهنرکرمان، عبدالبصیرحمیدی ...
همایش سفره مشترک دانشجویان ایران و افغانستان در تالار وحدت دانشگاه شهید باهنرکرمان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، این همایش با حضور دکتر فدایی رئیس دانشگاه شهید باهنرکرمان، عبدالبصیرحمیدی مستشار سفارت جمهوری اسلامی افغانستان، رجایی رئیس خانه ادبیات افغانستان، نمایندگان وزارت امور خارجه در کرمان، معاونان و مسئولان دانشگاه شهید باهنر برگزار شد.
در این همایش دکتر بصیری معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهید باهنرکرمان ضمن عرض خیر مقدم مطالبی در مورد آداب ورسوم نوروز در ایران بیان کرد.
وی درخصوص نوروز گفت: آیین برگزاری نوروز از باستان نشانه ای از پایان سال و آغاز روییدنی دوباره است.
دکتر بصیری خاطرنشان کرد: با توجه به اسناد تاریخی برگزاری نوروز در گذشته های دور هنگام رد و بدل کردن هدایا به رسم دوستی و محبت بوده است.
در ادامه  حمید شمس الدینی رئیس اداره کل امور اتباع خارجی و مهاجرین استانداری کرمان، در سخنرانی خود با تشکر از دانشگاه باهنر کرمان به دلیل تلاش‌ در برگزاری همایش و ایجاد یک فضای فرهنگی برای تبادل فرهنگ دو کشور اظهار داشت: کشور افغانستان می تواند با اتکا به خود و مردمش و نه اتکا به کشورهای جاه طلب، به استقلال و پیشرفت دست یابد.
گفتنی است نمایشگاه مشترکی بین دانشجویان ایرانی و افغانستانی شامل صنایع دستی، لباس های محلی و نقاشی در حاشیه این همایش برگزار شد.

( ۱ )