همایش تخصصی آسیب‌شناسی تولید محصولات گلخانه‌ای دردانشگاه صنعتی اصفهان برگزارشد

۲۲ اسفند ۱۳۹۴ | ۱۴:۱۳ کد : ۱۵۹۶۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۹۴
نخستین همایش تخصصی آسیب‌شناسی تولید محصولات گلخانه‌ای با موضوع سازه وتجهیزات گلخانه‌ای، دردانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترنیک‌بخت دبیرعلمی نخستین همایش تخصصی آسیب‌ش...
نخستین همایش تخصصی آسیب‌شناسی تولید محصولات گلخانه‌ای با موضوع سازه وتجهیزات گلخانه‌ای، دردانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترنیک‌بخت دبیرعلمی نخستین همایش تخصصی آسیب‌شناسی تولید محصولات گلخانه‌ای با تأکید بر لزوم هم‌اندیشی فعالان برجسته صنعت گلخانه برای توسعه این صنعت درکشور، گفت: این همایش یک حرکت بین‌بخشی میان دانشگاه صنعتی اصفهان، سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی و سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان است.
وی ارائه سخنرانی کلیدی پنج تن ازمتخصصان و دست‌اندرکاران صنعت گلخانه درموضوعات تخصصی را ازجمله برنامه های این نشست عنوان کرد و افزود: سه میزگرد تخصصی در زمینه سازه‌های گلخانه‌ای، پوشش‌های گلخانه‌ای و تأسیسات و تجهیزات گلخانه‌ای نیز برگزار شد.
دکترابطحی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی اصفهان نیز دراین همایش با ابراز خرسندی از نظام مندتر شدن حرکت در دانشگاه صنعتی اصفهان به سمت اثربخشی اجتماعی، دانشکده کشاورزی را دراین زمینه پیشتاز دانست و گفت: تأسیس دفتر ترویج و برگزاری نشست‌های تخصصی با صاحبان صنعت دراین دانشکده و حرکت‌هایی مانند برگزاری کارگاه‌های تخصصی، نشانه‌های اثربخشی این دانشکده است.
وی با بیان این که ایران در زمینه "تولید ناخالص داخلی اسمی" دارای رتبه 28 در دنیاست، وضعیت تولید ناخالص داخلی نسبت به جمعیت کشور را نامناسب دانست و افزود: اگر وضعیت ایران از لحاظ منابع آبی تجدیدپذیر را بررسی کنیم رتبه کشور در دنیا 58 خواهد بود.
دکترابطحی با تأکید براین که در سازه‌های گلخانه‌ای شاهد کاهش تبادل حرارتی و در نتیجه کاهش اتلاف انرژی هستیم، اضافه کرد: افزایش کارایی مصرف آب تا یک دهم، افزایش محصول تا 10 برابر، تولید خارج از فصول محصولات و در نتیجه افزایش سهم محصولات بر اقتصاد کشور و نهایتاً بهره وری زیادتر، امکان کشت بدون خاک در شرایط خاک نامناسب، استفاده بهینه از نهاده‌ها، حداکثر کردن تولید در سطح، کنترل آلودگی و کاهش قابلیت ریسک ازجمله مهمترین مزیت های کشت گلخانه‌ای محسوب می شود.
معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه صنعتی اصفهان، وزن کم سازه، کاهش تبخیر و کاهش تعرق، کاهش خروج تشعشعات، انتقال اشعه مادون قرمز برای کنترل علف‌های هرز، هدایت تعرق گلخانه‌ به داخل و شکست اشعه نور به سمت داخل برای استفاده از حداکثر تابش را از مهم ترین نکات مد نظر در سازه های گلخانه ای بیان کرد و گفت: امکان بهره‌مندی در فصول مختلف، آفتاب گیری زیاد در فصول سرد و سایه اندازی کافی در تابستان، مقاومت در برابر نوسانات شدید در ناحیه کویری در روز و شب، مقاومت در برابر بادهای قوی و امکان تهویه نیز از دیگر مزایای استفاده از گلخانه ها در صنعت کشاورزی است.
مهندس کیایی مدیرکل دفتر گلخانه‌ها، گیاهان دارویی و قارچ وزارت جهاد کشاورزی نیز دراین همایش با اشاره به این که کشور ایران به دلیل قرارگرفتن دریک شرایط جغرافیایی نیمه گرم وگرم، کاهش نزولات آسمانی درسال های اخیر، افزایش تعریق و تعرق و برداشت‌های بی رویه از منابع آبی، قادر به افزایش سطح و تولید در شرایط معمول نیست، تصریح کرد: به این دلایل باید روش‌های متنوع برای حداکثر استفاده از منابع آبی را دنبال کنیم.
وی تولید محصولات گلخانه‌ای درسطح دنیا را بیش از 3 و یک دهم میلیون هکتار اعلام کرد و افزود: براساس آمار رسمی وزارت جهاد کشاورزی درسال گذشته، سطح گلخانه های کشور تقریباً نه هزار و 600 هکتار، برآورد شده است.
مهندس کیایی با اعلام این که درایران محصول خیار دربین محصولات گلخانه‌ای رتبه اول را با رقم 60 درصد تولید داراست و گوجه فرنگی نیز 5 درصد را شامل می شود، گفت: لازم است تا با تجدیدنظر در برنامه ها براساس نیاز بازارهای صادراتی، گونه‌های تولیدی محصولات گلخانه‌ای را تغییر دهیم.
وی با اشاره به این که تقریباً 92 درصد از گلخانه های کشور در 12 استان پراکنده هستند، افزود: استان‌های تهران، اصفهان، یزد و کرمان تقریباً 70 درصد از سطوح گلخانه های کشور را در خود جای داده‌اند.
مدیرکل دفتر گلخانه‌های وزارت جهاد کشاورزی، انتقال دو محصول خیار و گوجه فرنگی از فضای باز به فضای گلخانه‌ای را موجب صرفه‌جویی آب به میزان 3 وسه دهم میلیارد متر مکعب و آزاد شدن فضایی به مساحت 217 هزار هکتار دانست و گفت: توسعه کشت گلخانه‌ای تحت عنوان "پروژه افزایش تولید در محیط‌های کنترل شده گلخانه‌ای " از سال گذشته در برنامه اقتصاد مقاومتی این وزارتخانه قرار گرفته است.
وی پرداخت تسهیلات ارزان قیمت، اصلاح و نوسازی و بازسازی واحدهای فرسوده، ایجاد بازارهای جدید داخلی برای ورود به بازراهای خارجی، اقلام مرغوب تجاری، تقویت و تکمیل زنجیره ارزش محصولات و راه اندازی بازارهای فروش و بورس محصول را از مهم ترین سیاست های وزارت جهاد کشاورزی برای اجرایی شدن این پروژه عنوان کرد و افزود: برندسازی پایانه ها، تجهیز و نوسازی ناوگان حمل و نقل، احداث پایانه ها و انبارهای بهداشتی و استفاده از کشت نشائی به عنوان جایگزین کشت مستقیم بذر نیز از دیگر برنامه های این پروژه خواهد بود.
گفتنی است نخستین همایش تخصصی آسیب‌شناسی تولید محصولات گلخانه‌ای به همت دانشکده مهندسی کشاورزی دانشگاه صنعتی اصفهان برگزارشد.