همایش پیاده روی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان ایلام برگزار شد

۲۹ مهر ۱۳۹۵ | ۱۲:۳۴ کد : ۱۵۹۵۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۲۷
به مناسبت آغاز هفته تربیت بدنی، اعضای هیئت علمی، کارکنان و دانشجویان دانشگاه‌ ایلام و مراکز آموزش عالی استان همایش بزرگ پیاده روی را به میزبانی دانشگاه ایلام برگزار کردند.به گزارش روابط عمومی وزارت عل...
همایش پیاده روی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان ایلام برگزار شد
به مناسبت آغاز هفته تربیت بدنی، اعضای هیئت علمی، کارکنان و دانشجویان دانشگاه‌ ایلام و مراکز آموزش عالی استان همایش بزرگ پیاده روی را به میزبانی دانشگاه ایلام برگزار کردند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمد علی‌اکبری، رئیس دانشگاه ایلام ضمن تشکر از شرکت اعضای هیئت علمی، دانشجویان و کارکنان  دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان و کارکنان تربیت بدنی استان و شهرستان ایلام  اظهار داشت: حرکت امروز از چند جهت یک حرکت نمادین است، از یک جهت، همدلی و همراهی حوزه آموزش عالی استان را نشان می دهد که همه این مراکز باهم در این همایش شرکت کردند و از جهت دیگر در این حرکت نمادین دانشگاهیان ایلام نشان دادند که دانشجویان در دانشگاه علاوه  بر کسب علم و پژوهش باید در جنبه سلامت و ورزش  هم فعال باشند.
رئیس دانشگاه ایلام با خاطر نشان کردن افتخارات دانشگاه ایلام در این عرصه عنوان کرد: دانشجویان دانشگاه ایلام با توجه  به فعالیت‌هایی که در این مدت انجام داده‌اند و کسب افتخاراتی که حاصل کردند نشان دادند در جایگاه مناسبی در ورزش  منطقه و کشور قرار دارند.
دکتر علی‌اکبری با اشاره به اینکه مدیر تربیت بدنی دانشگاه جزو مدیران برتر تربیت بدنی دانشگاه های کشور محسوب می شود افزود: دانشجویان دانشگاه ایلام با توجه به تلاش و همکاری مدیر و اعضای هیئت علمی گروه تربیت بدنی دانشگاه در کسب مدال های ورزشی استان، منطقه و ملی افتخارات شاخصی کسب کرده‌اند.
 وی در ادامه ضمن امیدواری از وجود پتانسیل دانشگاه ایلام و همگانی کردن این برنامه‌ها افزود:قطعاً شاگردانی تربیت خواهیم کرد  که علاوه بر سلامت فکری از سلامت  جسمی، روحی و روانی  هم برخوردار باشند.
رئیس دانشگاه ایلام ضمن اشاره به فعالیت معاونت دانشجویی در بخش سلامت اظهار داشت:  دانشگاه ایلام در بخش سلامت، جزو دانشگاه های شاخص کشور محسوب می شود و این بخش با توجه به اینکه فعالیت هایی برای سنجش توانایی سلامت و مشکلات دانشجویان دارد توصیه می شود در سال جاری همین برنامه انجام بشود.
گفتنی است در پایان این همایش شرکت کنندگان با حضور در گلزار شهدای گمنام دانشگاه ایلام یاد و خاطره این عزیزان را گرامی داشتند و اداره تربیت بدنی به قید قرعه به تعدادی از حاضران هدیه اهدا کرد.