همایش بزرگداشت روز نان دردانشگاه الزهرا (س) برگزارشد

۲۸ آبان ۱۳۹۳ | ۱۰:۱۵ کد : ۱۵۹۴۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۸۵
در راستای توسعه ارتباط دانشگاه با صنعت و ایجاد زمینه مشارکت بیشتر دانشگاه الزهرا (س) در همکاری های مشترک با سایر بخش ها مراسم گرامیداشت روز نان با شعار نان سالم، زندگی سالم با حضورمسئولان صنایع، انجمن...
در راستای توسعه ارتباط دانشگاه با صنعت و ایجاد زمینه مشارکت بیشتر دانشگاه الزهرا (س) در همکاری های مشترک با سایر بخش ها مراسم گرامیداشت روز نان با شعار نان سالم، زندگی سالم با حضورمسئولان صنایع، انجمن ها و سازمان های مرتبط در دانشگاه الزهرا (س) برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین همایش بالغ بر 200 نفر از نمایندگان بخش صنعت درکنار بخش های دانشگاهی و حوزه های سیاست گذاری با بحث و بررسی مسائل نان و راهکارهای آن پرداخته شد.
همچنین ازدستاوردهای این همایش تصویب قطعنامه ای درخصوص لحاظ کردن مواردی درتصمیم گیری ها و برنامه های در ارتباط با گندم، آرد و نان کشور بود.
از دیگر موارد این قطعنامه: تصویب روز ملی نان در هیئت دولت ـ کمک به توسعه فناوری و بهره گیری از فناوری های جدید بومی در نان سنتی و صنعتی، تشویق در راه اندازی مدیریت تحقیق و توسعه به عنوان مراکز هموار کردن راهیابی محققین و دانش آموختگان به صنعت آرد و نان ـ الزام اصناف مرتبط با گندم، آرد و نان به ارتقای منابع انسانی و فعالیت های آموزش و ترویجی ـ کمک به ایجاد برند در نان سنتی و تدوین استانداردهای اجباری در نانوایی سنتی ـ حمایت و تامین آردهای مورد نیاز برای بیماران خاص از قبیل سلیاکی و pku تحت نظارت مراجع ذی صلاح بهداشت و درمان می باشد.