همایش بزرگ”نو دانشجویان” دانشگاه حکیم سبزواری برگزار شد

۱۳ مهر ۱۳۹۵ | ۱۴:۲۳ کد : ۱۵۹۳۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۵۵
همایش بزرگ “نو دانشجویان” دانشگاه حکیم سبزواری  با حضور اولیا آنها و مسئولان دانشگاه برگزار شد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، رئیس دانشگاه  حکیم سبزواری  در این مراسم طی سخنانی ضمن خو...
همایش بزرگ “نو دانشجویان” دانشگاه حکیم سبزواری  با حضور اولیا آنها و مسئولان دانشگاه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، رئیس دانشگاه  حکیم سبزواری  در این مراسم طی سخنانی ضمن خوشامدگویی به دانشجویان جدیدالورود گفت: شما دانشجویان وارد مرحله جدیدی از زندگی‌ شده‌اید که عملکرد آنها در این مرحله در آینده خودشان و جامعه بسیار تاثیرگذار است.
وی در ادامه گفت: ما مسئولان دانشگاه به سهم خود و در حد توانایی‌ که داریم در جهت ارتقای شخصیتی دانشجو از جنبه‌های علمی، اجتماعی و فرهنگی تلاش می‌کنیم و خانواده‌ها نیز در کنار دانشجویان هستند اما در اصل بیشترین تلاش معطوف به خود دانشجو است.
رئیس دانشگاه حکیم سبزوای افزود: ما از دانشجویان حمایت می‌کنیم آنها نیز باید تلاش کنند همانند زحمتی که تا اینجا کشیده‌اند دوره چهار ساله دانشگاه را به خوبی و با موفقیت پشت‌سر بگذارند و خودشان را بسازند تا با دست پر و انگیزه‌های بالاتر وارد جامعه شوند.
وی با اشاره به اینکه موفقیت دارای سه محور دانش و مهارت و تعهد است، تاکید کرد: انگیزه موتور محرکه در عرصه های علم و دانش است باید ابتدا خدمت به خود و سپس خدمت به جامعه و محیط را در دستور کار خود قرار دهیم
دکتر حداد نیا با اشاره به اینکه در طول تحصیل سه دوره آموزشی را در زندگی می گذرانیم،تصریح کرد: هر فردی تا  اول دبیرستان آموزش های عمومی را فرا می گیرد، در دبیرستان آموزش نیمه تخصصی ودر دانشگاه آموزشهای تخصصی فرا می گیریم و  دانشگاه جایی است که قرار است علم و دانش را به صورت تخصصی فرا بگیریم.
 وی با بیان اینکه در موفقیت دانشجو  در عرصه تحصیلات دانشگاهی سه محور استاد، دانشجو  و محیط  نقش اساسی دارند،عنوان کرد: هر کدام از اضلاع این مثلث سهم خود را دارند به هرمیزان سهم دانشجو را بالاتر ببریم محیط و استاد نیز بیشتر به یاری ما خواهند شتافت.
 دکتر حدادنیا  با عنوان اینکه ارکان آینده در اختیار شما دانشجویان امروز، است: علاوه بر علم و دانش در دانشگاه زندگی  می آموزیم و  یاد می گیریم در کنار هم و دور از خانواده زندگی کردن را تجربه کنیم و  چگونگی روبه رو شدن با مشکلات را می آموزیم.
 رئیس دانشگاه در خاتمه سخنانش خاطرنشان کرد: شما همکاران آینده ما هستید کسانی که قرار است آینده کشور ایران را بسازید و این مسئولیت سنگینی است و باید با همت و تلاش مضاعف در راستای این مهم بکوشید.