همایش استانی دانشگاهیان عمره گزاردر دانشگاه ایلام برگزار شد

۱۶ اسفند ۱۳۹۳ | ۱۳:۴۲ کد : ۱۵۹۲۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۷۱
همایش دانشگاهیان عمره گزاران مراکز آموزش عالی استان  ایلام با حضور حجت الاسلام دکتر سراج، رؤسای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی، اساتید، دانشجویان و عمره گزاران در سالن آیت الله حیدری دانشگاه ایلام...
همایش دانشگاهیان عمره گزاران مراکز آموزش عالی استان  ایلام با حضور حجت الاسلام دکتر سراج، رؤسای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی، اساتید، دانشجویان و عمره گزاران در سالن آیت الله حیدری دانشگاه ایلام برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، حجت الاسلام دکترسراج در همایش دانشجویان عمره گزار با تاکید بر اینکه ره توشه سفر دانشجویانی که به مکه مشرف می شوند تقوا باشد، ادامه داد: تقوا به معنی آن است که در زندگی فردی و اجتماعی خود آن کاری را انجام دهید که خداوند از شما خواسته است، صرف رفتن به مکه چندان مهم نیست، چندین دفعه و مکررا رفتن نیز با اهمیت نمی باشد، چه بسیار کسانی که در صدر اسلام بیش از ۴۰ بار به مکه مشرف شدند اما آنچه در تاریخ از وی مانده است و نقل می شود خوبی و خیر نیست.
رئیس شورای هماهنگی عمره عتبات دانشگاهیان ابراز داشت: رفتن به سفر مکه هنر نمی باشد؛ خدا نکند که این سفر رفتن ها به عادت تبدیل شود، آنچه مکه دارد تقوا است بدون شک آن کس که تقوای الهی پیشه کند همیشه حاجی است.
مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ایلام دانشجویان زائران ایرانی را سفیران جمهوری اسلامی اعلام کرد و بیان داشت: وهابیت از خواب بیدار شده و به شدت تبلیغ می کند، کتاب و جزوه رایگان ارائه می دهد؛ بنابراین رسالت شما به عنوان قشر فرهیخته‌ دانشگاهی ، روشنگری و شفاف سازی برای خودتان و اطرافیان تان است.