همایش استانی افسران فرهنگی در دانشگاه صنعتی قم برگزار شد

۱۶ اسفند ۱۳۹۳ | ۱۳:۳۶ کد : ۱۵۹۱۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۶۲
اولین همایش استانی افسران فرهنگی با محوریت آینده پژوهی در فضای مجازی با حضور دکتر آخوندی سرپرست دانشگاه صنعتی قم، براتی مسئول آموزش و پژوهش اداره کل تبلیغات اسلامی استان ،دکتر سمیعی از اساتید هیئت علم...
اولین همایش استانی افسران فرهنگی با محوریت آینده پژوهی در فضای مجازی با حضور دکتر آخوندی سرپرست دانشگاه صنعتی قم، براتی مسئول آموزش و پژوهش اداره کل تبلیغات اسلامی استان ،دکتر سمیعی از اساتید هیئت علمی دانشگاه گیلان و دانشجویان فعال فرهنگی از 16 دانشگاه استان در سالن همایش های شهیدآخوندی دانشگاه صنعتی قم برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در ابتدای این همایش دکتر آخوندی ضمن خیر مقدم ، فرهنگ را به روح در بدن انسان تشبیه کرد و افزود: با گسترش دانش بشری انسان ها بر لبه تکنولوژی زندگی می کنند،به حدی که در آینده ای نه چندان دور دیدن آن طرف دیواربه وسیله یک سنسور کوچک کاری بسیار آسان می شود. در این بین جامعه ای که تکنولوژی و اقتصاد قوی داشته باشد اگر زیر ساخت های فرهنگی محکی نداشته باشد بسیار آسیب پذیر خواهد بود.
در ادامه دکتر سمیعی ، عضوهیئت علمی دانشگاه گیلان به نحوه برنامه ریزی سرویس های اطلاعاتی و سایبری و فرایند تحلیل محتوادر فضاهای مجازی اشاره کرد.
 وی افزود: با استفاده از ویژگی های فضای مجازی از جمله جذابیت، آزادی ،گستردگی، فرا زمانی و فرامکانی بودن آن، به راحتی می توان به جای تاثیر پذیری از خورده فرهنگ های موجود در این فضا، فرهنگ اصیل و غنی ایرانی و اسلامی را به بهترین شکل ممکن ترویج کرد.