همایش “حواریون خورشید” یادواره شهدای هسته ای دردانشگاه حکیم سبزواری برگزارشد

۳۱ فروردین ۱۳۹۵ | ۱۴:۵۸ کد : ۱۵۹۰۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۹۸
یادواره شهدای هسته ای با عنوان ‘حواریون خورشید’ باحضور خانواده شهید قشقایی، جمعی از مسئولان، دانشگاهیان، دانشجویان و اقشار مختلف مردم در سبزوار برگزارشد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترجواد حدادن...
یادواره شهدای هسته ای با عنوان ‘حواریون خورشید’ باحضور خانواده شهید قشقایی، جمعی از مسئولان، دانشگاهیان، دانشجویان و اقشار مختلف مردم در سبزوار برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترجواد حدادنیا رئیس دانشگاه حکیم سبزواری دراین مراسم گفت: شهدای هسته ای نمونه های خوبی در اجرای برنامه اقتصاد مقاومتی هستند.
وی زیرساخت اجرای برنامه اقتصاد مقاومتی را دانش و فناوری ذکر و افزود: شهدای والامقام با بومی سازی دانش هسته ای، بهره برداری از فناوری و ظرفیت های موجود داخلی در توسعه دانش هسته ای اقداماتی را کردند که بسیاری از دانشمندان جهان را متحیر کرد.
دکترحدادنیا گفت: استقلال کشور در گرو توسعه، تولید و به کارگیری فناوری از طریق دانش های روز است و شهدای هسته ای دراین زمینه الگویی زنده هستند.
حجت الاسلام سیدجواد خاتمی مسئول دفتر نمایندگی نهاد رهبری در دانشگاه حکیم سبزواری نیز گفت: شهیدان هسته ای درحقیقت شهدای راه دانش و فناوری هستند که توانستند دیوار تحریم و انحصار دشمن در زمینه فناوری هسته ای را بشکنند.
وی افزود: شهادت دانشمندان هسته ای نشان داد که تهدیدات دشمن نسبت به جمهوری اسلامی ایران موثر نیست و ما حتی اگر شهید هم بشویم برای توسعه و پیشرفت کشور تلاش می کنیم.
محمدحسین قشقایی فرزند شهید قشقایی نیز دراین مراسم با ذکر خاطراتی از پدر شهیدش گفت: دانشجویان راه شهیدان هسته ای را ادامه دهند.
همسر شهیدعلی محمدی نیز به صورت تلفنی خطاب به حاضران در این یادواره ضمن تقدیر از برگزارکنندگان گفت: شهدای هسته ای تلاش کردند تا امروز ایران اسلامی درعرصه هسته ای به خودکفایی، استقلال و سربلندی برسد.
وی با بیان اینکه تهدیدات، ترورها و گزینه های دشمن برای مقابله با جمهوری اسلامی ایران هیچگاه تمامی ندارد، افزود: تنها راه مبارزه با دشمن ایستادگی و مقاومت در سنگر علم و دانش و کمک به توسعه کشور از این مسیر تا خودکفایی کامل در همه زمینه ها است.
گفتنی است در پایان این این مراسم از خانواده شهید قشقایی تجلیل شد.