همایش ملی دین و تکامل در دانشگاه شهرکرد آغاز به کار کرد

۱۵ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۱:۳۴ کد : ۱۵۸۸۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۲۸
همایش ملی دین و تکامل با هدف بررسی روند تکامل در عالم حیات دانشگاه شهرکرد برگزار شد . به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، همایش ملی دین و تکامل با محوریت تکامل انسان از دیدگاه ادیان، تکامل در بستر محیط ‌ز...
همایش ملی دین و تکامل با هدف بررسی روند تکامل در عالم حیات دانشگاه شهرکرد برگزار شد .
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، همایش ملی دین و تکامل با محوریت تکامل انسان از دیدگاه ادیان، تکامل در بستر محیط ‌زیست و شواهد زیستی و محیطی تکامل و هدف در عالم حیات و با حضور دکتر خسروپناه رئیس موسسه‌ پژوهشی حکمت و فلسفه، حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر جعفری مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شهرکرد، حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر محمدعلی رضایی عضو هیئت علمی پژوهشی مرکز جهانی علوم اسلامی، مهندس احمدی رئیس اداره‌ منابع طبیعی استان چهارمحال و بختیاری و جمعی از اعضای هیئت علمی گروه‌های ژنتیک و زیست‌شناسی و دانشگاهیان دانشگاه شهرکرد در تالار فارابی این دانشگاه برگزار شد.
در آغاز این همایش حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر جعفری برگزاری این همایش را گامی موثر در راستای کندوکاش علم تکامل عنوان کرد و افزود: همایش دو روزه‌ دین و تکامل با تجمیع اندیشمندان و محققان علوم مختلف و بررسی مبحث تکامل حرکتی بسیار موثر برای درک مسائل آفرینش است.
دکتر احدی دبیر علمی همایش دین و تکامل از ارسال 106 مقاله و پوستر به دبیرخانه‌ همایش خبر داد و گفت: از میان این مقالات و پوسترها آثار برگزیده توسط مولفان ارائه و مورد دفاع قرار می‌گیرد و هیئت داوران به لحاظ غنای محتوا به این آثار امتیاز خواهد داد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین خسروپناه نیز در افتتاحیه‌ همایش مباحثی پیرامون نظریه‌ تعالی بیان کرد و افزود: مبحث تکامل، پیشینه‌ باستانی دارد و از دیرباز عقول را به خود مشغول کرده و از جنبه‌های مختلف فلسفی، زیست‌شناسی، ژنتیک، عرفان و اخلاق با ایجاد پرسش‌های بسیار مورد تفحص قرار گرفته است.
گفتنی است مقالات و پوسترهای برگزیده این همایش مورد تقدیر قرار خواهد گرفت.