همایش دانش آموختگان شیمی دانشگاه اصفهان برگزار شد

۲۲ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۲:۳۹ کد : ۱۵۸۸۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۳۸
همایش دانش آموختگان شیمی دانشگاه اصفهان با حضور استادان،دانشجویان ، کارکنان  و  دانش آموختگان این دانشکده از ابتدا تا کنون در محل تالار پیامبر اعظم(ص) دانشگاه اصفهان برگزار شد.به گزارش روابط...
همایش دانش آموختگان شیمی دانشگاه اصفهان برگزار شد
همایش دانش آموختگان شیمی دانشگاه اصفهان با حضور استادان،دانشجویان ، کارکنان  و  دانش آموختگان این دانشکده از ابتدا تا کنون در محل تالار پیامبر اعظم(ص) دانشگاه اصفهان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در این گردهمایی دکتر ولی اله میرخانی معاون اداری و مالی دانشگاه اصفهان با ابراز خرسندی از حضور دانش آموختگان در این همایش اظهار داشت: در حال حاضر دانشگاه اصفهان به عنوان یکی از ۶ دانشگاه جامع و  ۱۳ دانشگاه برتر کشور دارای رتبه بین المللی ۸۰۰ است که ۱۲۰۰۰ دانشجو و ۶۰۶ نفر عضو هیئت علمی در آن فعال می باشند. 
وی در ادامه ضمن بیان افتخارات کسب شده در  دانشگاه اصفهان ، رشته شیمی را یکی از پر افتخارترین رشته های دانشگاه قلمداد کرد و اظهار داشت: ۵۰درصد تولیدات علمی جهانی دانشگاه اصفهان  مربوط به تلاش استادان و دانشجویان  دانشکده شیمی می باشد. 
دکتر میرخانی در ادامه افزود: درحال حاضر ۵۵ گروه آموزشی در دانشگاه اصفهان مشغول به فعالیت می باشند که از این تعداد ۵ گروه متعلق به دانشکده شیمی است که ۲۰۰ نفر در مقطع کارشناسی محض و کاربردی،۱۲۶ نفر در مقطع کارشناسی ارشد و ۹۴ نفر در مقطع دکتری در حال تحصیل می باشند.
وی در پایان ضمن تقدیر از زحمات برگزارکنندگان همایش ،هدف از برگزاری این گردهمایی را ارتباط مستمر و کاربردی بین دانش آموختگان رشته شیمی در جهت اعتلای اهداف متعالی دانشگاه دانست و برای همه دانش آموختگان آرزوی موفقیت و پیشرفت کرد.
گفتنی است در ادامه مراسم دکتر ملک پور دبیر اجرایی همایش نیز گزارش مبسوطی از نحوه برگزاری و دعوت از دانش آموختگان ارائه و از زحمات همکاران و کارکنان دانشکده تقدیر کرد.
دکتر ملک پور همچنین اظهار داشت: دانش آموختگان یک دانشگاه بیش از هر عاملی در نام و جایگاه دانشگاه می توانند موثر باشند. 
وی در پایان خواستار ایجاد کانون دانش آموختگان شیمی در دانشگاه شد و پیشرفت کانون را نیز منوط به ارائه نظرات و توجه اعضا دانست.
گفتنی است این همایش با بزرگداشت یاد و خاطره همه استادان دانشکده که در طول سال ها متحمل زحمات فراوان شده بودند و تقدیر از این بزرگواران به کار خود خاتمه داد.