همایش بزرگداشت هفته‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ منابع طبیعی در دانشگاه شهرکرد برگزار شد

۱۸ اسفند ۱۳۹۴ | ۱۳:۵۶ کد : ۱۵۸۷۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۷۵
همایش بزرگداشت هفته‌ منابع طبیعی و مراسم درخت‌کاری با حضور عامری گلستانه  معاون استاندار،هیئت رئیسه دانشگاه شهرکرد و جمعی از دانشگاهیان و مسئولان منابع طبیعی استان چهارمحال وبختیاری در دانشگاه شه...
همایش بزرگداشت هفته‌ منابع طبیعی و مراسم درخت‌کاری با حضور عامری گلستانه  معاون استاندار،هیئت رئیسه دانشگاه شهرکرد و جمعی از دانشگاهیان و مسئولان منابع طبیعی استان چهارمحال وبختیاری در دانشگاه شهرکرد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم،  دکتر شامحمدی رئیس دانشگاه شهرکرد در این همایش ضمن تبریک هفته‌ منابع طبیعی گفت: یکی از  برنامه‌های راهبردی دانشگاه توسعه سالانه دو هکتار فضای سبز می‌باشد که این کار در سال گذشته انجام شد و90 درصد نهال‌های غرس شده، سبز وشاداب هستند، امیدواریم طی برنامه پنج ساله دانشگاه، شرایط فضای سبز به صورت مطلوب‌تر شود.
رئیس دانشگاه شهرکرد، جشن گرفتن در روز درختکاری را به علت مظهر حیات بودن درخت دانست و گفت : توجه به تأمین آب برای درختان از اهم ملزومات به شمار می‌رود.
حجت الاسلام حمزه مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، در این مراسم با بیان تفسیر آیه‌ای از قرآن اظهار داشت: خداوند همه موجودات عالم را مسخّر اشرف مخلوقات کرده که از این رو وظیفه انسان نسبت به طبیعت چندین برابر می‌شود.
وی در ادامه 15 اسفند روز درختکاری و هفته منابع طبیعی را یک سنت حسنه دانست که موجب توجه به طبیعت و در پی آن  به خداوند خواهد شد.
حجت الاسلام حمزه با ذکر حدیثی از پیامبر، بهترین ثروت را کشاورزی و زرع عنوان کرد که در صورت انجام صحیح و پرداخت زکات، اثرات بسیار خوبی در جامعه خواهد داشت.
 مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در ادامه با ذکر حدیثی از امام صادق(ع) گفت : تا می‌توانید کشاورزی کنید و درخت بکارید به خدا قسم هیچ عملی بهتر و پاک‌تر از غرس نهال نیست.