هفتمین نشست معاونان دانشجویی دانشگاه های برتر در دانشگاه تبریز برگزار شد

۲۸ مرداد ۱۳۹۵ | ۱۶:۱۲ کد : ۱۵۸۳۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۲۰
هفتمین نشست معاونان دانشجویی یازده دانشگاه برتر و بزرگ کشور، در دانشگاه تبریز برگزار شد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، رئیس دانشگاه تبریز در این نشست، ضمن معرفی اجمالی جایگاه دانشگاه تبریز در کشور گ...
هفتمین نشست معاونان دانشجویی یازده دانشگاه برتر و بزرگ کشور، در دانشگاه تبریز برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، رئیس دانشگاه تبریز در این نشست، ضمن معرفی اجمالی جایگاه دانشگاه تبریز در کشور گفت: دانشگاه تبریز به عنوان دومین دانشگاه قدیمی کشور دارای افتخارات علمی بسیاری در سطح ملی و بین المللی است اما اگر دانشگاه تبریز را از منظر دیگر یعنی حضور موثر در جامعه و تحولات آن بررسی کنیم مشخص خواهد شد که دانشگاه تبریز در تمام صحنه های فرهنگی پیشگام بوده است که از آن جمله می توان به آغاز قیام 29 بهمن مردم تبریز و انقلاب فرهنگی از دانشگاه تبریز اشاره کرد.
دکتر محمدرضا پور محمدی افزود: از جمله اهداف چنین نشست هایی، تبادل تجارب، هم افزایی و کمک به اعتلای دانشگاه ها در امور دانشجویی است که این امر مهم با همفکری و هم اندیشی و پیگیری امور ممکن می شود.
وی همچنین با اشاره به عملکرد حوزه معاونت دانشجویی دانشگاه تبریز متذکر شد: دانشگاه تبریز به لحاظ کارکرد در حوزه دانشجویی بسیار موفق بوده و این امر، مرهون تلاش بی شائبه تمام معاونت ها و زیر مجموعه های دانشگاه است؛ به طوری که هیچ مشکل جدی در سه سال اخیر وجود نداشته است که مایه مباهات است.
مدیر کل امور دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان نیز در این نشست ضمن تقدیر از میزبانی دانشگاه تبریز، برگزاری نشست های بررسی مسایل و مشکلات دانشجویی دانشگاه ها را راهگشا عنوان کرد و گفت: این نشست ها فرصت مغتنمی است تا با همفکری، به نتایج بهتری در تعالی دانشگاه ها دست یابیم.
دکتر ناصر مطیعی افزود: برای داشتن دانشگاه کارآمد، توجه به مسایل دانشجویی آن دانشگاه بسیار مهم است که باید به کیفیت و تنوع خدمات رفاهی، خوابگاهی و صنفی توجه شود.
بر پایه همین گزارش، معاون دانشجویی دانشگاه تبریز نیز در خصوص برنامه های نشست گفت: بررسی مشکلات مربوط به وصول بودجه تعمیر و تجهیز خوابگاه ها و طرح مشکلات و معضلات قراردادهای بیمه دانشجویان، از جمله اهداف این جلسه است.
دکتر حسین امامعلی پور افزود: بررسی و تدوین و اجرای هماهنگ آیین نامه های خدمات رفاهی دانشجویان در سطح دانشگاه های برتر با توجه به سیاست های صندوق رفاه دانشجویان، ارایه دیدگاه ها و نقطه نظرات در خصوص آیین نامه ها و شیوه نامه های شورای صنفی و انضباطی  دانشجویان و مشکلات اجرایی آنها و بررسی طرح رصد هوشمند و افت تحصیلی و سلامت دانشجویان از دیگر اهداف مطروحه در این نشست است.
در ادامه این جلسه، معاونان فرهنگی دانشگاه های برتر و بزرگ کشور، به بیان دیدگاه و نظرات خود در حوزه معاونت فرهنگی دانشگاه‌های خود پرداخته و راهکارهای بهبود و ارتقای سطح فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه‌ها را مورد بررسی قرار دادند.
گفتنی است هفتمین نشست معاونان دانشجویی دانشگاه های برتر با حضور معاونان دانشگاه های تهران ، صنعتی امیرکبیر، علم و صنعت، تربیت مدرس، علامه طباطبایی،  صنعتی خواجه نصیر طوسی، فردوسی مشهد، اصفهان، صنعتی اصفهان و تبریز برگزار شد.