هشتمین کنفرانس دانشجویی مهندسی مکانیک ایران در دانشگاه گیلان برگزار می‌شود

۱۴ مهر ۱۳۹۳ | ۱۴:۵۵ کد : ۱۵۸۰۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۰۷
هشتمین کنفرانس دانشجویی مهندسی مکانیک ایران و اولین دوره مسابقات و نمایشگاه دستاوردها و اختراعات دانشجویان مهندسی مکانیک ایران، 16 تا 18 مهر ماه به همت انجمن مهندسان مکانیک ایران و با همکاری گروه مه...
هشتمین کنفرانس دانشجویی مهندسی مکانیک ایران و اولین دوره مسابقات و نمایشگاه دستاوردها و اختراعات دانشجویان مهندسی مکانیک ایران، 16 تا 18 مهر ماه به همت انجمن مهندسان مکانیک ایران و با همکاری گروه مهندسی مکانیک دانشگاه گیلان در رشت برگزار می‌شود.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،‌ هدف از برگزاری این کنفرانس گسترش مهندسی مکانیک در کشور و تشویق دانشجویان برای حرکت به سمت خلاقیت و پویایی بیشتر اعلام شده است که این مهم از طریق ایجاد فرصت جهت ارائه آخرین دستاوردهای پژوهشی دانشجویان در طی کنفرانس و نیز دستاوردهای علمی و اختراعات دانشجویان در قالب برپایی نمایشگاه دستاوردهای دانشجویی در کنار برگزاری کنفرانس و همچنین تبادل اطلاعات بین استادان، دانشجویان و مهندسان مکانیک سراسر کشور محقق می‌شود.
دکتر یونس سنجل، استاد بازنشسته دانشگاه نوادای آمریکا، سخنران کلیدی هشتمین کنفرانس دانشجویی مهندسی مکانیک ایران است. وی به واسطه تالیف کتب درسی برجسته در رشته مهندسی مکانیک از جمله ترمودینامیک، انتقال حرارت و مکانیک سیالات معرف حضور تمامی استادان، دانش آموختگان و دانشجویان مهندسی مکانیک است. پروفسور سنجل دو بار موفق به دریافت جایزه مریام‌وایلی امریکا به عنوان برجسته‌ترین نویسنده کتاب درسی مهندسی مکانیک شده‌ است.
با توجه به نقش انکارناپذیر و تاثیرگذار زنان در پیشرفت‌های صنعتی و اقتصادی و همچنین حفظ روند توسعه پایدار که از مسائل حائز اهمیت و خطیر در خور توجه است، در دومین روز از برگزاری این همایش، میزگردی با عنوان «نقش زنان در صنعت» برگزار می‌شود.
در میزگرد «نقش زنان در صنعت» که با حضور جمعی از استادان و مسئولان کشوری برگزار می‌شود،‌ به طرح موانع رشد و ارتقای حضور زنان در صنعت و راهکارهای از بین بردن این موانع و بهره‌مندی مطلوب از ظرفیت و توانمندی‌های این قشر جامعه پراخته می‌شود؛‌ همچنین نقش دانشجویان و موسسات مربوطه برای برداشتن گامی موثر در جهت حضور فعال بانوان در عرصه‌های اقتصادی و اجتماعی نیز تبیین می‌شود.
این میزگرد به عنوان یکی از برنامه‌های جانبی، در حاشیه هشتمین کنفرانس دانشجویی مهندسی مکانیک ایران، در 17 مهرماه امسال ساعت 16 تا 18 به میزبانی دانشکده فنی دانشگاه گیلان، با حضور مهندس سیده فاطمه مقیمی، رئیس کانون بازرگانان ایران و کارآفرین برتر جهان اسلام،‌ دکتر ژاله حساس‌خواه عضو هیات علمی دانشگاه گیلان، دکتر اکرم قدیمی رئیس انجمن ترویج علم ایران، مهندس ساحره میرسیدی مشاور استاندار گیلان در امور بانوان برگزار می‌شود.
گفتنی است علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به نشانی اینترنتی ismeconf.ir مراجعه کنند.