هشتمین کنفرانس ترکیبات جبری و نظریه گراف دردانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) برگزارشد

۱۸ مهر ۱۳۹۴ | ۱۲:۴۴ کد : ۱۵۸۰۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۴۰
مراسم افتتاحیه هشتمین کنفرانس ترکیبات جبری و نظریه گراف در دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) برگزارشد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر سجاد محمود رباطی دبیرکنفرانس ترکیبات جبری و نظریه گراف گفت:...
مراسم افتتاحیه هشتمین کنفرانس ترکیبات جبری و نظریه گراف در دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر سجاد محمود رباطی دبیرکنفرانس ترکیبات جبری و نظریه گراف گفت: این همایش دو روزه باهدف تقویت ارتباط بین اساتید، محققان، دانشجویان و علاقه‌مندان و همچنین به منظور گسترش مرزهای این بخش از دانش ریاضی و تبادل نظر در زمینه‌های مختلف وآشنایی محققان فعال در زمینه‌های مختلف ترکیبات با تحقیقات یکدیگر و نیز معرفی تازه‌ترین دستاوردهای پژوهشی علم ترکیبات درمحورهای ترکیبات، ترکیبات جبری، گراف و نظریه جبری گراف با در سطح ملی و با حضور بیش از 130 نفر از اساتید و دانشجویان تحصیلات تکمیلی برگزارشده است.
وی افزود: دراین دوره از کنفرانس 113 مقاله به دبیرخانه کنفرانس ارسال شده بود که پس از بررسی و داوری 79 مقاله جهت ارائه در این همایش انتخاب شدند. همچنین 8 پوستر و 3 کارگاه تخصصی و آموزشی دراین همایش برگزارشد.
براساس این گزارش کنفرانس ترکیبات جبری از سال 1386 و با هدف تقویت ارتباط بین اساتید، محققان، دانشجویان و علاقه مندان و هم‌چنین به منظور گسترش مرزهای این بخش از دانش ریاضی و برای تبادل نظر در زمینه های مختلف ترکیبیات فعالیت خود را آغاز کرده است.
این کنفرانس تا کنون طی هفت دوره در دانشگاه های شاخص کشور برگزارشده است که هشتمین دوره این کنفرانس دردانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) برگزارشد.
همچنین دکتر سلیمانی رئیس دانشکده علوم پایه این دانشگاه دراین همایش گفت : کنفرانس های علمی برای ایجاد تبادل اطلاعات فرصت خوبی است چرا که در فرصت کوتاه چکیده تلاش چندین ساله محقق و پزوهشگر به حضار و شرکت کنندگان ارائه می شود.
وی با اشاره به اینکه وظایف دانشگاه ها برگزاری همایش های علمی و ماندگاراست گفت: امیدواریم با همت و حمایت معاونت های مختلف و دیگر دستگاه های اجرایی استان درسال تحصیلی جدید شاهد همایش های علمی مشابه باشیم .