هشتمین همایش انجمن زمین‌شناسی اقتصادی ایران در دانشگاه زنجان برگزار شد

۲۸ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۴:۵۷ کد : ۱۵۷۹۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۳۸
هشتمین همایش انجمن زمین‌شناسی اقتصادی ایران در سالن همایش‌های بین‌المللی غدیر دانشگاه زنجان برگزار شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در ابتدای مراسم دکتر خلیل جمشیدی رئیس دانشگاه زنجان با تبریک پیش...
هشتمین همایش انجمن زمین‌شناسی اقتصادی ایران در سالن همایش‌های بین‌المللی غدیر دانشگاه زنجان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در ابتدای مراسم دکتر خلیل جمشیدی رئیس دانشگاه زنجان با تبریک پیشاپیش عید غدیر و ولادت حضرت هادی(ع) افزود: برگزاری چنین کنفرانس‌هایی در دانشگاه زنجان موجب پیشرفت و توسعه علمی استان می‌شود.
رئیس دانشگاه زنجان در ادامه با تشکر از گروه زمین‌شناسی دانشگاه زنجان افزود: گروه زمین‌شناسی دانشگاه زنجان باوجود تعداد کم هیئت ‌علمی، پیشرو در برگزاری همایش‌ها و کنفرانس‌ها در دانشگاه است.
 وی ابراز امیدواری کرد حاصل این همایش‌ها در دانشگاه زنجان توسعه علم زمین‌شناسی باشد.
دبیر علمی همایش ضمن تقدیر از هیئت‌رئیسه دانشگاه و گروه زمین‌شناسی و دانشکده علوم دانشگاه زنجان تصریح کرد: در این همایش 6 جایزه بین‌المللی به برترین‌های ارائه‌کنندگان پوستر و سخنرانی در مقطع دکتری و استادان اهدا خواهد شد.
وی در ادامه از برگزاری همایش دوساله سیالات درگیر در زمین‌شناسی را در سال آینده در دانشگاه زنجان خبر داد.
دبیر انجمن زمین‌شناسی اقتصادی ایران بابیان اینکه 220 مقاله در این همایش پذیرفته‌شده است افزود: 40درصد این مقالات توسط اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌ها ارسال‌شده است و در گریزی به بحث پژوهش در کشور ابراز داشت دغدغه‌ امروز ما هدفمند کردن پژوهش در کشور است درحالی‌که 30 سال پیش دغدغه ما پژوهش بود.
پروفسور رشته زمین‌شناسی در ادامه بابیان سیاست‌های وزارت علوم بیان داشت: در رویکرد جدید وزارت علوم در راستای پژوهش اجازه تجدیدنظر در مقاطع دکتری و ارشد به دانشگاه‌ها داده‌شده است و این‌یک عامل در رسیدن به هدفمند شدن پژوهش می‌باشد.
در ادامه مراسم از دانشجوهای برتر دکتری رشته‌های زمین‌شناسی اقتصادی و اکتشاف معدن از سراسر کشور تقدیر شد که این انتخاب برمبنای برگه‌های ارسالی به دانشگاه‌ها بوده که آیتم‌های انتخاب معدل مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ،مقالات علمی پژوهشی و طرح‌های اکتشافی می‌باشد.
گفتنی است دکتر توماس آیگلز پرگر از دانشگاه بارسلون اسپانیا میهمان ویژه این همایش بود.


( ۱ )