هشتمین جشنواره ملی حرکت در دانشگاه فردوسی مشهد به کار خود پایان داد

۲۱ مهر ۱۳۹۴ | ۱۴:۵۰ کد : ۱۵۷۸۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۸۹
دکترمحمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد اتصال کارآفرینی با دانش افزایی و پژوهش، ارتباط صنعت با دانشگاه، دوستی ملل و دوستی اقوام ایرانی را از دستاوردهای جشنواره ملی حرکت دانست. به گزارش روابط عمومی وزارت...
دکترمحمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد اتصال کارآفرینی با دانش افزایی و پژوهش، ارتباط صنعت با دانشگاه، دوستی ملل و دوستی اقوام ایرانی را از دستاوردهای جشنواره ملی حرکت دانست.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، اختتامیه هشتمین جشنواره ملی حرکت با حضور رئیس دانشگاه فردوسی مشهد، معاون و مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، استاندار خراسان رضوی ومعاونان دانشگاه فردوسی مشهد برگزارشد.
دکترسیدضیاء هاشمی معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اعلام اینکه 700 انجمن علمی برتر در کشور فعالیت می کنند، گفت: دراین جشنواره 2500 عنوان اثر از 76 مرکز دانشگاهی به دبیرخانه جشنواره رسیده است و این نشان از شور و نشاط جمعیت دانشجویی کشور دارد.
وی فعالیت انجمن های علمی را جزو ماموریت های ذاتی دانشگاه دانست و افزود: انجمن های علمی کانون نخبگان و جمع نخبگی کشور هستند که با وجود کمبود امکانات باید برای ارتقای این جمع تلاش کرد.
دکترهاشمی با اشاره به حفظ استقلال دانشگاه ها یادآور شد: جلب منابع مالی از طریق ارتباط با صنایع، یکی از فعالیت های انجمن های علمی خواهد بود و این نباید منجر به جهت گیری از بیرون دانشگاه شود.
وی بابیان اینکه استخدام افرادی که سابقه کار جمعی دارند دراولویت هستند، گفت: مدیریت حل بحران و چالش ها و مدیریت کار جمعی از تجربیاتی است که تنها درفعالیت در انجمن ها به دست می آید.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم ظرفیت های دانشجویی برای حل بحران های کشور را بیش از تصور دانست و گفت: توسعه اتحادیه های انجمن های علمی راهکاری برای توانمندسازی این انجمن هاست.
وی دامپزشکی، محیط زیست، معماری، مرمت و شهرسازی، شیمی و روانشناسی و مشاوره را پنج اتحادیه انجمن های علمی دانست و افزود: با افزایش این اتحادیه ها، انجمن های علمی می توانند در زمینه گفتگوی دانشگاهی و ارتقای نشاط و کرسی های آزاداندیشی نیز فعال باشند.
وی با اشاره به اتفاقات بزرگ این جشنواره، افزود: اتصال کارآفرینی با دانش افزایی و پژوهش، ارتباط صنعت با دانشگاه، دوستی ملل و دوستی اقوام ایرانی از دستاوردهای این جشنواره ملی به شمار می آید.
دکترکافی همچنین از شرکت های مرکز رشد، حامیان جشنواره، صاحبان صنایعی که به دانشجویان اعتماد کردند و شرکت کنندگان خارجی تشکر کرد.
علیرضا رشیدیان استاندار خراسان رضوی نیز بابیان اینکه برای موفقیت کشورها درعرصه بین المللی باید بین فرهیختگان و صنعت و جامعه ارتباط برقرارکرد، گفت: درصورت عدم وجود این ارتباط دانشمندان باید دنباله رو کشورهای خارجی باشند.
وی جشنواره ملی حرکت را فرصتی برای حل معضلات اجرایی و صنعتی کشور دانست و افزود: بین المللی شدن جشنواره به گسترش تعاملات بین المللی و تبادل علمی دانشجویان کشورهای مختلف کمک خواهد کرد.
استاندارخراسان رضوی با اشاره به اینکه فرهیختگان جامعه باید پیشرو باشند، ادامه داد: انجمن های علمی و مراکز تحقیقاتی که نشان دهنده شوق فراوان دانشجویان است، باید گسترش یابد.
مراسم با اهدای جوایز به انجمن های علمی برگزیده و قابل تقدیر پایان یافت.
همچنین دانشگاه فردوسی مشهد با کسب 8 عنوان برتر، بیشترین افتخارات این دوره از جشنواره ملی حرکت را به دست آورد.