دکتر اکبری : سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران ارمغان نظام جمهوری اسلامی ایران است

۲۵ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۶:۴۸ کد : ۱۵۷۶ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۱۶۲
دکتر احمد اکبری معاون وزیر علوم و رئیس سازمان پژوهش های علمی و فرهنگی ایران در گردهمایی مدیران حراست دانشگاه‌های سراسر کشورکه در محل این سازمان برگزار شد ، گفت : سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران ...
 دکتر اکبری : سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران ارمغان نظام جمهوری اسلامی ایران است
دکتر احمد اکبری معاون وزیر علوم و رئیس سازمان پژوهش های علمی و فرهنگی ایران در گردهمایی مدیران حراست دانشگاه‌های سراسر کشورکه در محل این سازمان برگزار شد ، گفت : سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران ارمغان نظام جمهوری اسلامی ایران است و امیدواریم ماموریت‌های محوله به این سازمان همچنان تداوم داشته باشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در این نشست دکتر اکبری در معرفی سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران اظهار داشت :این مرکز علمی  تنها سازمان ملی علمی  وپژوهشی است که هم مشاوره می‌دهد، هم پشتیبانی می‌کند، هم پژوهش انجام می‌دهد و هم توسعه فناوری را دنبال می‌کند.
دکتر اکبری اذعان داشت: اولین هدفی که در سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران دنبال می‌شود بحث خودکفایی ملی است که عمدتا در قالب فروش دانش فنی صورت می‌پذیرد و قطعا درآمدهایی نیز برای سازمان به همراه داشته است .
وی افزود: در زمان وزارت دکتر فرجی‌دانا و با حمایت ایشان در همین ارتباط قرارداد فروش دانش فنی تولید بیودیزل و سایر محصولات از میکروالگ به بخش خصوصی انجام پذیرفت.
دکتر اکبری در ادامه گفت : این پروژه ملی با فروش 1 میلیارد تومانی خود در مساحتی به متراژ 1500 هکتار در جزیره قشم انجام می‌شود  وبزرگترین قراردادی است که از نظر دانش فنی با بخش خصوصی در نظام جمهوری اسلامی ایران و وزارت علوم تحقیقات و فناوری منعقد ‌شده‌ و قابل قدردانی می‌باشد.
وی در پایان سخنان خود با اشاره به مسئولیت خطیر مجموعه حراست دانشگاه‌ها ، موفقیت و کامیابی مدیران حراست دانشگاه‌های سراسر کشور را درپذیرش این مسئولیت سنگین از خداوند خواستار شد .