نواخته شدن زنگ انقلاب دردانشگاه شیراز

۱۴ بهمن ۱۳۹۳ | ۰۹:۲۵ کد : ۱۵۷۵۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۰۲
همزمان با سالروز ورود تاریخی امام خمینی (ره) به میهن اسلامی، زنگ انقلاب دردانشگاه شیراز نواخته شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، درمراسمی که به مناسبت گرامیداشت ایام ا... دهه فجرانقلاب اسلامی باحضو...
همزمان با سالروز ورود تاریخی امام خمینی (ره) به میهن اسلامی، زنگ انقلاب دردانشگاه شیراز نواخته شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، درمراسمی که به مناسبت گرامیداشت ایام ا... دهه فجرانقلاب اسلامی باحضوراساتید، دانشجویان و کارکنان دانشگاه شیراز دراین دانشگاه برگزار شد، شرکت کنندگان بار دیگر با آرمان های امام و انقلاب تجدید پیمان کردند.
دکترمجید ارشاد رئیس دانشگاه شیراز دراین مراسم گفت: ایجاد جامعه ای برمبنای ارزش های والای اسلامی و الهی از اهداف انقلاب بوده و باید تلاش کنیم که به سوی آرمان های این انقلاب حرکت کنیم.
وی افزود: در36 سال گذشته، دستاوردهای مهمی نصیب مردم این سرزمین شده و برآیند حرکت مثبت بوده است، اما به همه اهداف و ایده های که انقلاب بخاطر آن بوجود آمد، دست نیافته ایم.
رئیس دانشگاه شیراز موفقیت های امروز جمهوری اسلامی ایران را مدیون خون شهدا  و ایثارگری جانبازان دانست و گفت: باید تلاش کنیم تا با خدمت رسانی مناسب به مردم ،قدردان این ایثارگری ها باشیم.
دکترارشاد دربخش دیگری ازسخنانش با اشاره به تلاش دولت تدبیر و امید برای حل مشکلات جامعه گفت: دولت تلاش می کند تا فشارهای حاکم بر ملت را با اندیشه و تفکر و کار کارشناسی کم کند.
وی گفتگو دریک فضای آرام و انتقاد سازنده را راه حل بسیاری از مشکلات برشمرد و افزود: دانشگاه شیراز دربسیاری از زمینه ها الگو بوده و سلیقه های مختلف درکنار هم، دراین محیط علمی فعالیت می کنند و دست دردست یکدیگر، تلاش می کنند تا برای حل مشکلات جامعه راهکارهای عالمانه ارائه کنند.
درادامه این مراسم حجت الاسلام والمسلمین جواد نیری مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دردانشگاه شیراز انقلاب اسلامی را نعمت بزرگ الهی توصیف کرد که همگان باید قدردان آن باشند.
وی افزود: این انقلاب در امتداد خط سیر نورانی انبیاء و ائمه (علیهم السلام) قرارگرفته و هدف نهایی آن خروج از ظلمت و رسیدن به نور و ولایت الهی است.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دردانشگاه شیراز با اشاره به ایجاد موج اسلام هراسی توسط کشورهای غربی، گفت: وظیفه ماست که سیره علمی و عملی پیامبر و اهل بیت (علیهم السلام) را در زندگی پیاده کنیم و پیامبر را آنگونه که قرآن می گوید، به جامعه جهانی معرفی کنیم.
وی از دانشگاهیان خواست تا با بهره گیری از ارتباطات بین المللی در راستای تبیین و گسترش نامه رهبرمعظم انقلاب اسلامی به جوانان اروپا و آمریکا شمالی تلاش کنند.
گفتنی است درپایان این مراسم شرکت کنندگان با دردست گرفتن پلاکارد و سردادن شعار " لبیک یا رسول الله "، عشق و محبت خود، نسبت به پیامبر رحمت و مهربانی را به نمایش گذاشتند.