نمونه ورق نقره مقاوم در برابر سیاه‌ شوندگی پژوهشگاه مواد و انرژی رونمایی شد

۰۸ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۵:۲۱ کد : ۱۵۷۳۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۸۶
درپنجمین نمایشگاه بین ‌المللی صنایع دستی و بیست و ششمین نمایشگاه صنایع دستی کشور که درمحل مصلی امام خمینی (ره)‌ و با حضور دکترمسعود سلطانی ‌فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی افتتاح شد، از...
درپنجمین نمایشگاه بین ‌المللی صنایع دستی و بیست و ششمین نمایشگاه صنایع دستی کشور که درمحل مصلی امام خمینی (ره)‌ و با حضور دکترمسعود سلطانی ‌فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی افتتاح شد، از نمونه ورق نقره مقاوم در برابر سیاه‌ شوندگی که توسط پژوهشگران پژوهشگاه مواد و انرژی ساخته شده است، رونمایی شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترسیدمحمدمهدی هادوی رئیس پژوهشگاه مواد و انرژی دراین نمایشگاه پس از رونمایی آثار ارائه شده از این ورق های نقره، گفت: ورق های تولید شده از آلیاژ نقره نسبت به نمونه خارجی مرغوب تر است.
وی افزود: از این آلیاژ در گوی و نیم گوی و ماسوره ضرایح مقدس کربلا به صورت ریخته گری سنتی استفاده شده و درحال حاضر نیز آمادگی صادر کردن این نمونه را به سایر کشور ها داریم.
دکترهادوی با تاکید بر این‌که این ورقه‌ ها برای صنایع دستی تاکنون از سوییس و انگلیس وارد می‌ شد، تصریح کرد:‌ درحال حاضر این ورقه‌ ها با کیفیت مناسب ازسوی این پژوهشگاه برای صنایع دستی تولید شده است.
دکترمسعود سلطانی‌فر از 5 اثر فاخر ورق نقره‌ای مقاوم در برابر اکسید شدن، یک اثر قلم‌ زنی از استاد الیاسی، مشبک فلزی به عنوان امام رضا (ع)، دستگاه نساجی هشت‌ وردی، اثر سوخت چرم هنر استاد خوشنویس‌زاده و لباس سوزن‌دوزی بلوچ و مجسمه اسب طلاکوب رونمایی کرد.
گفتنی است نمایشگاه صنایع دستی کشور با 360 غرفه از 31 استان در شبستان مصلای امام خمینی تهران ازتاریخ 5 خرداد تا 10 خرداد ماه سال جاری، دایر می باشد.