نماینده‌ ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری: مقام حوزه و دانشگاه تربیت انسان است

۳۰ آذر ۱۳۹۴ | ۱۴:۰۵ کد : ۱۵۷۳۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۵۷
حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام نماینده‌ ولی‌فقیه در استان چهارمحال و بختیاری و امام جمعه‌ شهرکرد در جمع حوزویان و دانشگاهیان این استان گفت: مقام حوزه و دانشگاه تربیت انسان است. به گزارش روابط ع ...
حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام نماینده‌ ولی‌فقیه در استان چهارمحال و بختیاری و امام جمعه‌ شهرکرد در جمع حوزویان و دانشگاهیان این استان گفت: مقام حوزه و دانشگاه تربیت انسان است.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، نشستی به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و سازمان بسیج اساتید استان به مناسبت سالروز شهادت دکتر مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه ، باحضور حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام نماینده‌ ولی فقیه چهارمحال و بختیاری و  امام جمعه‌ شهرکرد، حجت الاسلام والمسلمین پور رضا مدیر کل امور دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها و روحانیون و اساتید دانشگاه‌های استان در دانشگاه شهرکرد برگزار شد.
حجت‌الاسلام والمسمین نکونام در این برنامه ضمن تشکر از برپایی چنین مراسمی که زمینه‌ همگرایی و گفتگو دانشگاهیان و روحانیون را فراهم کرده گفت : در زمینه وحدت حوزه و دانشگاه آنچه که صورت گرفته و آنچه که باید صورت بگیرد این است که حوزه و دانشگاه هر دو در مقام آن باشند که انسان تربیت کنند، انسانی که مزکا به تزکیه و تربیت شده به تربیت دینی باشد.
وی با اشاره به روایاتی از امام حسن عسکری(ع) وحضرت علی(ع) در راستای هدف وغایت علم نیز گفت : علم باید انسان را در مسیری قرار بدهد که از قدرت علمی، سیاسی و اجرایی‌اش در مسیر کرامت انسانی استفاده کند.
امام جمعه شهرکرد در بخش دیگری از سخنان خود گفت : باید تمام تلاش خود را به کار بگیریم که این انقلاب آسیب نبیند و جوانانی تربیت کنیم که این انقلاب را به دست آن‌ها بسپاریم.
حجت الاسلام نکونام با اشاره به آغاز ثبت‌ نام کاندیداهای انتخابات مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی افزود یکی از عرصه‌های مهم نظام انتخابات است و تاکید کرد:  باید نسبت به انتخابات مجلس خبرگان دغدغه بیشتری داشته باشیم چرا که خبرگان در ستون اصلی خیمه انقلاب نقش بسزایی دارند .