نماینده ولی فقیه در دانشگاه صنعتی همدان :دشمنان نظام به دنبال وارونه جلوه دادن اهداف و ارزش های امام (ره) در حامعه هستند

۱۳ خرداد ۱۳۹۵ | ۲۰:۲۸ کد : ۱۵۷۳۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۱۲
حجت الاسلام حمید قربانی مبین تصریح کرد: دشمن پس از رحلت امام راحل به سراغ جریان‌های همراه امام(ره) رفته و با طراحی دقیق برای مقابله با انقلاب اسلامی برنامه‌ریزی کرد و متاسفانه امروز عده ای به اسم امام...
نماینده ولی فقیه در دانشگاه صنعتی همدان :دشمنان نظام به دنبال وارونه جلوه دادن اهداف و ارزش های امام (ره) در حامعه هستند
حجت الاسلام حمید قربانی مبین تصریح کرد: دشمن پس از رحلت امام راحل به سراغ جریان‌های همراه امام(ره) رفته و با طراحی دقیق برای مقابله با انقلاب اسلامی برنامه‌ریزی کرد و متاسفانه امروز عده ای به اسم امام ارزش ها و اهداف امام را وارونه جلوه می دهند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، نماینده ولی فقیه در دانشگاه صنعتی همدان در مراسم گرامیداشت سالگرد ارتحال امام (ره) به بیان اهداف امام از انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: هدف نهضت امام خمینی(س) ایجاد استقلال کشور در حوزه های مختلف و اجرای قوانین اسلامی  بود.
وی اذعان داشت: اهداف و شعارهای امام خمینی(س) الهی و ادامه دهنده راه انبیا بود و اهداف ایشان از ابتدا روشن و مشخص بود و دغدغه اصلی ایشان بقای ایران در گرو اسلامی بود و امروز برخی به دنبال القای منفی از اهداف امام در جامعه هستند.
حجت السلام حمید قربانی مبین تصریح کرد: امروز انقلاب اسلامی ایران در جهان بی نظیر است زیرا امام خمینی (ره) با تکیه بر تقوای الهی و با قدرت و پشتوانه مردم انقلابی را رقم زد که پشت مستکبران جهان را به لرزه درآورد و اندیشه های شوم آن ها را باطل کرد.
وی بیان کرد: امام خمینی(ه) در راه انقلااب دنبال مقام و ثروت برای خود نبود بلکه ایشان اعتقاد داشتند که اگر نهضت رویکرد اسلامی داشته باشد مردم با آن همراهی خواهند کرد.
نماینده ولی فقیه در دانشگاه صنعتی همدان گفت: بعد از ارتحال امام (ره) مستکبران به دنبال منحرف ساختن انقلاب از مسیر اصلی خود بوده و در این راه تمام قوا و تدابیر خود را بکار بستند و امروز با گسترش اختلاس ها و بی بند و باری در جامعه می خواهند به مردم القا کنند انقلاب از مسیر خود خارج شده است.
وی افزود: در فضای داخلی جامعه نیز برخی با ایجاد ناهنجاری‌هایی چون بی‌اعتمادی به مردم، بی‌توجهی به محرومان، ترویج بی بند و باری و تفرقه‌افکنی میان اقوام و مذاهب اسلامی به جای ارزش‌ها و هنجارهای متقابل آنها سعی در خارج کردن مسیر انقلاب از اهداف امام(ره) را دارند.
حجت السلام قربانی مبین تصریح کرد: اگر امروز به عمد اجحافی در مورد انقلاب انجام دهیم هزاران خانواده شهید از ما نمی‌گذرند، شهدا خون ندادند که ما به جان یکدیگر بیافتیم و این اختلاس ها و بی حجابی و بی بند باری ها در کشور رواج پیدا کند.
وی خاطر نشان کرد: یکی از شعارهای انقلاب «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» بود؛ یعنی رسیدن به استقلال و آزادی و داشتن حکومتی برخاسته از اراده ملت و مبتنی بر احکام اسلام و امام در بسیاری از سخنان و نامه‌های دوران انقلاب، به فقر و محرومیت و نابرابری و ظلم زمان شاه اعتراض می کردند.
حجت السلام قربانی مبین تصریح کرد: امروز کانون‌های سیاسی داخلی و خارجی با هدف انحراف جامعه و جوانان از خط اصیل انقلاب و بهره‌برداری جناحی و منفعت‌طلبانه از نام و اعتبار و محبوبیت امام خمینی(ره)، دست به تحریف امام می‌زنند و ادامه حرکت ملت ایران را با چالش مواجه می‌سازند.
وی افزود: اگر اهداف انقلاب برای نسل جوان و مردم بازخوانی و بازگویی نشود، ممکن است به مرور زمان دچار چنین تغییرات و تحریفاتی بشود؛ از این رو لازم است اهداف انقلاب را باز خوانی و گوشزد کرد، تا ناخواسته دچار تحریف در اهداف متعالی انقلاب نشویم.
وی خاطرنشان کرد: دشمن پس از رحلت امام راحل به سراغ جریان‌های همراه امام(ره) رفته و با طراحی دقیق برای مقابله با انقلاب اسلامی برنامه‌ریزی کرد و متاسفانه امروز عده ای به اسم امام ارزش ها و اهداف امام را وارونه جلوه می دهند.
وی با اشاره به سخنرانی رهبری در 14 خرداد سال‌گذشته تاکید کرد: سخنان کلیدی رهبر انقلاب راه و هدف اصلی امام را به ما نشان داد و امروز جوانان باید از سیاست‏های خصمانه دشمنان انقلاب و از توطئه‏های آن‏ها آگاهی داشته و رشد سیاسی خویش را افزایش دهند تا در دشمن‏شناسی و تشخیص حق و باطل دچار مشکل نشوند و تحت تأثیر تهاجم فرهنگی دشمنان به ویژه غرب قرار نگیرند.
نماینده ولی فقیه در دانشگاه صنعتی همدان اظهار کرد: اقتدار و عظمت نظام مرهون انقلاب با رهبری امام راحل (ره) و تداوم آن مرهون حضور رهبر معظم انقلاب با اندیشه های آگاهانه و صلابت بی نظیر ایشان است.
حجت السلام قربانی مبین تصریح کرد: ملت ایران باید هوشیارانه و آگاهانه بسترهای نفوذ دشمنان را از بین ببرد و اجازه تاراج و غارت ارزش های اصیل انقلابی و اسلامی را به دشمنان ندهد.
وی ادامه داد: برای حفظ و تحقق هدف اصلی انقلاب و آرمان‏های آن به همگان به ویژه جوانان و دانشگاهیان باید با معارف اسلامی بیشتر آشنا شده و در راه تحقق دین و ارزش‏های آن تلاش کنند.
وی ابراز داشت: باید جوانان ماهیت و انقلاب اسلامی را بهتر بشناسند و بدانند که انقلاب اسلامی ایران خون بهای شهیدان بسیاری بوده و ملت ایران برای تحقق آن زحمات طاقت فرسایی را متحمل شده‏اند.