نماینده دورود و ازنا : طرح های دانشجویان دانشگاه پیام نور ارزش تجاری سازی دارد

۱۹ مهر ۱۳۹۳ | ۱۴:۵۵ کد : ۱۵۷۱۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۴۱
نماینده دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی گفت: دانشگاه پیام نور برای نخستین بار این جشنواره را برگزار و آثار بسیار ارزنده و قابل‌طرح در سطح کشوری و حتی بین‌المللی را عرضه کرده است . به گزارش روابط...
نماینده دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی گفت: دانشگاه پیام نور برای نخستین بار این جشنواره را برگزار و آثار بسیار ارزنده و قابل‌طرح در سطح کشوری و حتی بین‌المللی را عرضه کرده است .
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر عباس قائد رحمت نماینده دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی در بازدید از نمایشگاه جشنواره حرکت دانشگاهیان پیام نور گفت: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به نام «سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی » نامیده شده ، باید تلاش کنیم تا در جهت دانش‌بنیان کردن اقتصاد کشور گام‌های مؤثری برداشته شود چراکه در این زمینه هم‌اکنون فاصله زیادی با کشورهای توسعه‌یافته داریم.
این عضو کمیسیون اجتماعی و رئیس کمیته تخصصی اشتغال و کارآفرینی مجلس شورای اسلامی افزود: رشد علم و فناوری در کشور باید با سرعت چند برابر حرکت کند چراکه حتی یک روز تعلل هم، ممکن است دیگر قابل جبران نباشد .
وی افزود: هدف این است که بر اساس منویات مقام معظم رهبری ، چشم‌انداز 20 ساله کشور و قوانین بالادستی در جهت دانش‌بنیان کردن اقتصاد گام برداریم تا بتوانیم به اولین جایگاه و رتبه نخست منطقه در افق 1404 چشم‌انداز جمهوری اسلامی ایران دست‌یابیم.
وی تصریح کرد: وظیفه ماست که غیر از توجه به نیروهای بومی و خلاقیت‌های جوانان، زمینه بروز و ظهور و ایجاد اعتمادبه‌نفس بیشتر در جوانان کشور را فراهم کنیم و باعرضه قابلیت‌ها و حمایت از آن‌ها بتوانیم در عرصه رقابت با دیگر کشورها پیروز باشیم.
دکتر قائد رحمت با عنوان اینکه باید در جهت تجاری‌سازی دستاوردها و آثار  این جوانان خلاق حرکت کنیم  گفت: با حمایت‌های مادی و معنوی مجلس، دولت و وزارت علوم می‌توانیم عرصه را برای ظهور پررنگ‌تر جوانان در عرصه‌های علم و فناوری فراهم کرده و برخی از طرح‌های این جوانان که به‌صورت پایلوت اجراشده است ، به تولید انبوه برسانیم . مطمئنا اگر در این زمینه دیر عمل کنیم ، کشورهای دیگر به‌راحتی می‌توانند جوانان ما را جذب کنند.
وی در مورد میزان حمایت نمایندگان مجلس از اختراعات و ابتکارات دانشجویان دانشگاه پیام نور گفت: حداکثر تلاش ما در جهت به ثمر رساندن این ابتکارات و اختراعات است . چنانچه بخش خصوصی و تعاونی در این زمینه وارد عمل شوند ، صندوق توسعه ملی ، اعتبارات ارزی و ریالی قابل‌توجهی را مطابق قانون به این امر اختصاص داده که مخترعان و مبتکران بتوانند آثار خود را به تولید انبوه برسانند.