نمایشگاه کتاب معرفی دستاوردهای کتابخانه های عمومی در دانشگاه یاسوج افتتاح شد

۲۷ آبان ۱۳۹۳ | ۱۴:۵۲ کد : ۱۵۷۱۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۲۰
به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی و در راستای تعامل بیشتر در انجام برنامه های فرهنگی نمایشگاه کتاب معرفی دستاوردهای کتابخانه های عمومی در دانشگاه یاسوج افتتاح شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، د...
به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی و در راستای تعامل بیشتر در انجام برنامه های فرهنگی نمایشگاه کتاب معرفی دستاوردهای کتابخانه های عمومی در دانشگاه یاسوج افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در این آئین مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه و بویراحمد مهمترین رویکرد این اداره‌کل را ترویج فرهنگ کتابخوانی در میان اقشار مختلف جامعه به خصوص جوانان و نوجوانان دانست و گفت: نمایشگاه فرهنگی و اجتماعی کتاب در دانشگاه یاسوج در دو بخش‌های مختلف تخصصی و عمومی با همکاری امور فرهنگی دانشگاه یاسوج راه‌اندازی شد.
زینب قربانی هدف از برگزاری این نمایشگاه کتاب را آشنایی دانشجویان با تازه‌های نشر و برخی از منابع کتب اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی در موضوعات مختلف دانست و افزود: در این نمایشگاه کرسی آزاد اندیشی با موضوع نقد و بررسی کتاب عاشورا پژوهی نیز با حضور نویسنده کتاب و کارشناسان برگزار می‌شود.
مدیر امور فرهنگی دانشگاه یاسوج در این برنامه با اشاره به نقشی که کتاب و مطالعه می‌تواند در رشد و تعالی جامعه ایفا کند، اظهار کرد: در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی که برگرفته از فرهنگ اصیل اسلامی می‌باشد، اقدام به برپایی نمایشگاه کتاب با همکاری اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه و بویراحمد در این دانشگاه کردیم.
 مجید باقریان در ادامه تصریح کرد: کرسی آزاد اندیشی با موضوع نقد کتاب عاشورا پژوهی با حضور آقای محمد اسفندیاری نویسنده کتاب در سالن شهید چمران دانشگاه یاسوج برگزار می‌شود.
 باقریان از تدوین سه قطعه موسیقی با موضوع عاشورای حسینی در دانشگاه یاسوج خبر داد و افزود: امور فرهنگی دانشگاه یاسوج در راستای توجه به فرهنگ حسینی اقدام به این کار کرده است که بزودی از این اثر هنری رونمایی خواهد شد.
مدیر امور فرهنگی دانشگاه یاسوج همچنین از رونمایی مستند کوبانی توسط کانون خبر و رسانه دانشگاه یاسوج خبر داد و گفت: این اثر مجموع تحولات و حوادثی که در شهر کوبانی رخ داده مورد توجه قرار گرفته است.