نمایشگاه هدست های مجازی در موزه علوم و فناوری

۱۵ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۲:۲۱ کد : ۱۵۷۰۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۲۶
موزه علوم و فناوری با همکاری آزمایشگاه واقعیت مجازی دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی اقدام به برگزاری نمایشگاهی از آخرین دستاوردهای «هدست های واقعیت مجازی» کرده است. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، ...
موزه علوم و فناوری با همکاری آزمایشگاه واقعیت مجازی دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی اقدام به برگزاری نمایشگاهی از آخرین دستاوردهای «هدست های واقعیت مجازی» کرده است.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این نمایشگاه دو روزه که در روزهای 15 و 16 شهریور در محل موزه علوم و فناوری برگزار می شود، آخرین شبیه سازهای تولیدی آزمایشگاه واقعیت مجازی دانشگاه خواجه نصیرالدین توسی که با عنوان هدست واقعیت مجازی آکیولس ریفت (Oculus Rift) شناخته می شود، به معرض نمایش گذاشته می شود که علاوه بر استفاده علمی، قابلیت اجرای بازی های های ایکس باکس وان را نیز دارد.
نمایشگاه «ورود به دنیای ناممکن» با مدیریت دکتر نحوی و مهندس حیدری درمحل نمایشگاهی موزه علوم واقع درخیابان سی تیر برگزار می شود. سخنرانی موضوعی این نمایشگاه نیز در ساعت 10 روز 16 شهریور در همان محل برپاست.
گفتنی است سفر مجازی به فضا، سفر مجازی به درون بدن انسان و تماشای مبارزه سلول ها و ویروس ها و نیز دانستنی هایی از دنیای دایناسورها از جمله قابلیت های علمی این نمایشگرهای مجازی ست.