نمایشگاه دستاوردهای صنعت هسته ای در دانشگاه محقق اردبیلی

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ | ۱۲:۲۹ کد : ۱۵۷۰۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۴۷
بیست و هشتمین نمایشگاه تخصصی دستاوردهای صنعت هسته‌ای با حضور معاون سازمان انرژی اتمی کشور و کارشناسان صنعت هسته‌ای در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.<br/><span id="ms-rterangepaste-start"></span>به گزارش روابط عمومی وزارت علوم،در مراسم افتتاح این...
بیست و هشتمین نمایشگاه تخصصی دستاوردهای صنعت هسته‌ای با حضور معاون سازمان انرژی اتمی کشور و کارشناسان صنعت هسته‌ای در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم،در مراسم افتتاح این نمایشگاه دکترگودرز صادقی سرپرست دانشگاه محقق اردبیلی گفت: ما یاد و خاطره شهدای هسته‌ای کشورمان علی محمدی، شهریاری، رضایی‌نژاد، احمدی‌ روشن را گرامی می‌داریم که جان خود را دراعتلای نظام اسلامی و برتری‌جویی در حوزه هسته‌ای تقدیم کردند.
وی افزود: با هدف آشنایی بیشتر مردم به ویژه علاقه‌مندان با همکاری سازمان انرژی اتمی و مرکز اموراجرایی نمایشگاه‌های صنعت هسته‌ای کشور بیست و هشتمین نمایشگاه دستاوردهای صنعت هسته‌ای ایران اسلامی افتتاح می شود .
سرپرست دانشگاه محقق اردبیلی گفت: این نمایشگاه برای کسانی مفید است که با دانش فیزیک، علوم پایه، صنایع هسته‌ای و صنایع مرتبط آشنایی داشته و علاقه‌مند هستند تا با پیشرفت‌های این صنعت بیشتر و بهتر آشنا شوند.
دکترصادقی درادامه گفت: دراین نمایشگاه 500 قطعه از صنایع هسته‌ای کشورمان شامل سانتریفیوژها، تولید کیک زرد و سایر دستاوردهای هسته‌ای که در سال‌های اخیر به صورت بومی به دست آمده است درمعرض دید قرار می‌گیرد.
سرپرست دانشگاه محقق اردبیلی، توسعه صنعت هسته‌ای را اجتناب‌ناپذیر و بدترین وجه آن را کاربرد نظامی آن بیان کرد و گفت: تلاش کشورمان بر این است تا از صنایع هسته‌ای به شکل متعارف و در توسعه علم پزشکی، کشاورزی و تولید صنایع الکتریسیته استفاده شود چرا که انرژی هسته‌ای جزو انرژی‌های پاک است و بر خلاف سوخت فسیلی هیچ آسیب زیست محیطی ندارد.