دستگاه اندازه گیری زاویه تماس تحت فشار و دما در دانشگاه شهید با هنر کرمان راه اندازی شد

۲۲ آذر ۱۳۹۴ | ۱۴:۳۶ کد : ۱۵۷۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۷۹
دستگاه اندازه گیری زاویه تماس DSA 100 شرکت Kruss آلمان مجهز به ماژول فشار و دما بالای PDE1700 در محل آزمایشگاه پژوهشی و تحقیقات کاربردی دانشگاه شهید با هنر کرمان نصب و راه اندازی شد.به گزارش روابط عمو...
دستگاه اندازه گیری زاویه تماس DSA 100 شرکت Kruss آلمان مجهز به ماژول فشار و دما بالای PDE1700 در محل آزمایشگاه پژوهشی و تحقیقات کاربردی دانشگاه شهید با هنر کرمان نصب و راه اندازی شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، مراحل نصب، راه‌اندازی و آموزش نحوه کار با این دستگاه توسط دکتر فیلیپ جاگر کارشناس شرکت Kruss آلمان با حضور کارشناس شرکت تامین کننده داخلی دستگاه به مدت 3 روز انجام شد.
این دستگاه قابلیت اندازه گیری کشش سطحی به صورت pendant drop و sessile drop و امکان محاسبه زاویه تماس به صورت استاتیک و دینامیک را دارد و اتمسفر آزمون شامل هوا، هلیوم، نیتروژن و دی اکسید کربن تا فشار 10000 psi و دمای 200 درجه سانتی گراد است و از این رو از نمونه های منحصر به فرد این تجهیزات در ایران به شمار می رود.
این دستگاه به طور کلی برای مطالعه پدیده های سطحی کارایی داشته و برای مطالعات ازدیاد برداشت نفت، مهندسی رنگ، شیمی سطح، و موارد مشابه کاربرد بسیار زیادی دارد.