نماینده دانشگاه ازمیر ترکیه: به تجارب و علم دانشگاه رازی در حوزه شیمی نیازمندیم

۱۲ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۵:۰۴ کد : ۱۵۶۸۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۰۴
دکترمورات عسکر نماینده دانشگاه ازمیر ترکیه گفت: به تجارب و علم دانشگاه رازی کرمانشاه در حوزه شیمی نیازمندیم و علاقه مندیم که در این حوزه همکاری‌های مشترکی داشته باشیم. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، ...
دکترمورات عسکر نماینده دانشگاه ازمیر ترکیه گفت: به تجارب و علم دانشگاه رازی کرمانشاه در حوزه شیمی نیازمندیم و علاقه مندیم که در این حوزه همکاری‌های مشترکی داشته باشیم.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر مورات عسکر نماینده و رئیس هیئت اعزامی از دانشگاه ازمیر ترکیه به کرمانشاه، درجلسه مشترکی با مسئولان دانشگاه رازی که دانشگاه رازی برگزارشد، با بیان اینکه درکشور ترکیه دو نوع دانشگاه دولتی و وقفی وجود دارد، گفت: در این کشور دانشگاه خصوصی وجود ندارد.
دکتر مورات عسکر تصریح کرد: دانشگاه ازمیر ترکیه یکی از دانشگاه‌های برتر این کشور است که در سطح دانشکده های مختلفی فعالیت می کند و تدریس در تمامی دانشکده‌های دانشگاه ازمیر ترکیه به زبان انگلیسی انجام می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: درحال حاضر به دنبال ایجاد و ساخت ساختمان دانشکده پزشکی در دانشگاه ازمیر هستیم و همچنین پردیس تکنولوژی آن نیز در دست افتتاح شدن است.
دکترعسکر گفت: دانشگاه ازمیر ترکیه بیش از 15 سال قدمت داشته و در حال حاضر 8500 دانشجو در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری دارد.
وی با بیان اینکه دانشگاه ازمیر ترکیه دارای 360 عضو هیئت علمی است، یادآور شد: بیش از 850 فارغ التحصیل این دانشگاه در سطح کشورهای مختلف دنیا مشغول کار و فعالیت تحصصی هستند.
این مقام مسئول در دانشگاه ازمیر ترکیه گفت: کار تبادل استاد و دانشجو در سطح دانشگاه های ترکیه همواره انجام می شود، بگونه ای که در هر ترم تحصیلی 150 دانشجو از این دانشگاه بین دانشگاه های مختلف کشور و حتی خارج از کشور تبادل می شوند.
استاد دانشگاه ازمیر ترکیه اظهارکرد: اتاق بازرگانی، تکنوپارک و خود مدیریت دانشگاه سه پایه اصلی و زیر ساخت توسعه دانشگاه ازمیر ترکیه هستند.
وی تاکید کرد: تکنوپارک دانشگاه ازمیر ترکیه از معتبرترین تکنوپارک‌های دانشگاهی در سطح کشور ترکیه است.
دکترعسکر خاطرنشان کرد: همچنین دراین دانشگاه مرکزی با همکاری اتاق بازرگانی تشکیل شده که به دنبال پرورش استعدادهای دانشجویان مستعد در حوزه بازرگانی و تجارت است.
وی درادامه افزود: یقینا انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک با دانشگاه رازی منجر خواهد شد که دو دانشگاه با یکدیگر ارتباطات مشترک بیشتری برقرارکنند و ما در این راستا از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم بود.