نمایشگاه معرفی دستاوردهای علم و فناوری درسازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور افتتاح شد

۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | ۱۳:۳۴ کد : ۱۵۶۷۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۹۹
با حضور دکتر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور اولین نمایشگاه دستاوردهای علمی و فناوری کشور افتتاح شدبه گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در این نمایشگاه سازمان پژوهش های علم...
نمایشگاه معرفی دستاوردهای علم و فناوری درسازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور افتتاح شد
با حضور دکتر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور اولین نمایشگاه دستاوردهای علمی و فناوری کشور افتتاح شد
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در این نمایشگاه سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران ، پژوهشگاه پلیمر پتروشیمی ایران و شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان جدیدترین دستاوردهای علمی و فناوری خود را ارائه کردند.
دکتر نوبخت با همراهی دکتر مضطر زاده رئیس سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران از غرفه های سازمان و آخرین دستاورهای علمی و فناوری آن بازدید کردند.
آزمایشگاه مشعل های خانگی و صنعتی، میکروسکوپ الکترونیکی، آزمایشگاه تست موتورهای احتراق داخلی و آزمایشگاه تست تجهیزات پزشکی از سوی آزمایشگاه های مرجع سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران دراین غرفه ارائه شد.
همچنین پژوهشکده فناوری های فضایی، با ماهواره زلزله شناسی آیات، سیر تحول دانش فنی دستگاه همودیالیز، تولید محصولات میکرو آلگ در مقیاس صنعتی در غرفه سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران حضور داشت.
همچنین در این نمایشگاه از غرفه مرکز رشد سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران با دستاوردهای علمی و فناوری دوربین های سرعت سنج لیزری (فاوا لیزر دو)، دستگاه تصحیح کننده الکترونیکی حجم گاز، سامانه مونیتورینگ ایستگاه های گاز، ردیاب خودکار کابان و دستگاه دزدگیر هوشمند خودرو کارمن و شناسنامه مالکیت مهر امنیتی و ضد جعل، بازدید شد.
طرح کلان ملی فناوری و نوآوری و دانش فنی طراحی و ساخت شبیه ساز سقوط آزاد ، تولید نیمه صنعتی حشره کشهای بیولوژیک و ردیابی، داده برداری و سنجش هوایی و فضایی نیز از دیگر طرح های کلان و ملی در غرفه سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران بود که مورد توجه بازدید کنندگان قرار گرفت.
گفتنی است نمایشگاه دستاوردهای علمی و فناوری از 24 تا 28 بهمن 94 در محل سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور معاونت توسعه علمی و فرهنگی – امور تحقیقات و فناوری در محل سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور برگزار می شود.