نقشواره سال جهانی نور دردانشگاه یزد رونمایی می شود

۲۶ بهمن ۱۳۹۳ | ۱۳:۴۶ کد : ۱۵۶۷۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۶۰
دکترعباس بهجت دبیرستاد استانی سال جهانی نور اعلام کرد درتاریخ 28 بهمن ماه سال جاری درمراسمی باحضور تنی چند از مقامات و مدیران دستگاه های اجرایی استان و پژوهشگران مرتبط با فناوری های مبتنی بر نور، از ن...
دکترعباس بهجت دبیرستاد استانی سال جهانی نور اعلام کرد درتاریخ 28 بهمن ماه سال جاری درمراسمی باحضور تنی چند از مقامات و مدیران دستگاه های اجرایی استان و پژوهشگران مرتبط با فناوری های مبتنی بر نور، از نقشواره سال جهانی نور در دانشگاه یزد رونمایی می‌شود.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتربهجت با بیان این که سال 2015 ازسوی سازمان بین المللی یونسکو به عنوان سال جهانی نور نامگذاری شده است، گفت: درچارچوب برنامه های ابلاغ شده از سوی وزارت علوم تحقیقات و فناوری، ستاد استانی سال جهانی نور متشکل ازکمیته های شش گانه تشکیل شد.
وی فرنام و اعضای هریک از کمیته های این ستاد را بدین شرح اعلام کرد: کمیته نور و بهداشت متشکل از دانشگاه شهید صدوقی، دانشگاه علم وهنر و آموزش و پرورش، کمیته نور و معماری متشکل از دانشکده هنر و معماری، شهرداری، سازمان نظام مهندسی و سازمان میراث فرهنگی، کمیته نور و آموزش متشکل از استانداری، آموزش و پرورش، دانشگاه یزد و صدا وسیما، کمیته نور و انرژی متشکل از شرکت برق منطقه ای، شرکت توزیع برق، دانشگاه علم وهنر و دانشگاه یزد، کمیته نور و فناوری های جدید متشکل از اتاق بازرگانی و مرکز علم کار و دانشگاه یزد و کمیته روابط عمومی و تبلیغات متشکل از صدا و سیمای یزد، شهرداری یزد و دانشگاه یزد.
دکتربهجت همچنین از برگزاری سلسله سخنرانی های علمی پژوهشی مرتبط با فناوری های مبتنی بر نور در سال جهانی نور دراین دانشگاه خبر داد.