درآمد اختصاصی دانشگاه یزد 200 میلیارد ریال پیش بینی شد

۱۴ دی ۱۳۹۳ | ۱۴:۱۲ کد : ۱۵۶۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۲۴
با برگزاری جلسه  شورای مرکزی ارزیابی و تصویب طرح ها در اداره کل پشتیبانی فناوری و مدیریت دانش سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران 9 طرح مورد بحث و بررسی قرار گرفت .به گزارش روابط عمومی وزارت علوم...
 درآمد اختصاصی دانشگاه یزد 200 میلیارد ریال پیش بینی شد


رییس دانشگاه یزد با استقبال از اجرای نظام سرانه ای بودجه دانشگاه ها در سال آینده، تأکید کرد: این نظام نویدبخش وضعیت مطلوبی برای بودجه دانشگاه یزد است و امیدواریم در مجلس شورای اسلامی به تصویب برسد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر محمدصالح اولیا افزود:  دانشگاه یزد برای سال آینده مالی، رقم 200 میلیارد ریال بودجه اختصاصی را پیش بینی کرده است که نسبت به رقم 160 میلیارد ریالی امسال، از رشد قابل توجهی برخوردار است لذاضروری است  تمام رؤسای دانشکده‌ها با همفکری و تلاش مضاعف در راستای تحقق این بودجه گام بردارند.
وی همچنین با اشاره به افزایش سهم بودجه پژوهشی دانشگاه در سال جاری گفت: امسال سهم بودجه پژوهشی دانشگاه از 5 درصد به 13 درصد رسیده که معادل مبلغی بالغ بر 70 میلیارد ریال است که اختصاص این بودجه گام موثری در مسیر رشد و بالندگی امور تحقیقاتی و فناوری در این دانشگاه ارزیابی می شود.
وی خاطرنشان کرد: فعالیت‌های پژوهشی دانشگاه یزد گرچه رونق گرفته اما از فعالیت‌های انجام شده در حوزه تحقیق و پژوهش راضی نیستیم و معتقدیم ظرفیت دانشگاه یزد در این زمینه بیش از فعالیت‌هایی است که تاکنون انجام شده است.
دکتر اولیاء با بیان اینکه در طول یک سال گذشته، 36 قرارداد با مبلغ 14 میلیارد ریال در حوزه پژوهش با دانشگاه یزد منعقد شده است، بیان کرد: کارهای پژوهشی را نباید کار لوکس تلقی کرد و معتقدیم تصمیم‌‌گیری در بخش‌های مختلف باید بر‌اساس فعالیت‌های ریشه‌دار تحقیقاتی انجام شود. رئیس دانشگاه یزد با اشاره به برخی از این قراردادها عنوان کرد: بخشی از قراردادها در حوزه معدن و برخی دیگر در زمینه انرژی‌های نو به ویژه انرژی خورشیدی بوده است.