نصب نخستین سامانه فتوولتاییک بر بام ساختمان مرکزی دردانشگاه زنجان

۳۰ دی ۱۳۹۳ | ۱۱:۰۰ کد : ۱۵۶۴۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۱۱
سامانه فتوولتاییک جهت تأمین بخشی از انرژی الکتریکی سازمان مرکزی دانشگاه زنجان از نور خورشید به بهره برداری رسید به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، با حمایت های سازمان انرژی های نو ایران (سانا) و یارانه پ...
سامانه فتوولتاییک جهت تأمین بخشی از انرژی الکتریکی سازمان مرکزی دانشگاه زنجان از نور خورشید به بهره برداری رسید
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، با حمایت های سازمان انرژی های نو ایران (سانا) و یارانه پنجاه درصدی وزارت نیرو اولین سامانه فتوولتاییک جهت تأمین بخشی از انرژی الکتریکی سازمان مرکزی دانشگاه زنجان از نور خورشید به بهره برداری رسید.
همچنین این سامانه پایلوت با توان kw 10 امکان تولید یک سوم برق مصرفی سازمان مرکزی را با استفاده از سلول های فتوولتاییک با امکان تزریق موازی به شبکه برق داخلی این دانشگاه دارا می باشد. طبق توافقات بعمل آمده با شرکت توانیر درصورت انجام صرفه جویی میزان برق مازاد تولیدی از این شبکه خصوصاً در روزهای تعطیل و ساعات غیرکاری از دانشگاه خریداری می شود.
همچنین از خصوصیات منحصر بفرد سلول های بکار گرفته شده در این سیستم ضدغباربودن و بهره وری بسیار بالای صفحات در روزهای ابری می باشد.
گفتنی است قدم های بعدی برای نصب این سامانه درسایر ساختمان های دانشگاه زنجان برای استفاده از انرژی های نو و تجدیدپذیر با حمایت دانشگاهیان محکم تر برداشته شود.