نشست کمیته علمی نوزدهمین کنگره سراسری همکاری‌های دولت، دانشگاه و صنعت به میزبانی دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شد

۲۶ آبان ۱۳۹۴ | ۱۵:۰۸ کد : ۱۵۶۳۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۱۶
نخستین نشست کمیته علمی نوزدهمین کنگره سراسری همکاری‌های دولت، دانشگاه و صنعت به میزبانی دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این نشست سید بهزاد علوی دبیر نوزد ...
نخستین نشست کمیته علمی نوزدهمین کنگره سراسری همکاری‌های دولت، دانشگاه و صنعت  به میزبانی دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این نشست سید بهزاد علوی دبیر نوزدهمین کنگره همکاری های دولت، دانشگاه و صنعت از دعوت 700 نفر از صاحب نظران اندیشمندان، صاحبان صنایع و متولیان کار آفرینی و اشتغال استان و همچنین 12 شخصیت برجسته کشوری برای حضور در این کنگره که امسال در اهواز برگزار می شود، خبر داد.
وی با بیان اینکه این کنگره در راستای ارتباط هر چه بیشتر و موثرتر دانشگاه و صنعت برگزار می شود، اظهار کرد: این کنگره هر ساله در دانشگاه امیر کبیر و با حضور نخبگان برگزار می شد که امسال بنا بر توافق استاندار خوزستان مقرر شد با توجه به پتانسیل های خوزستان برای کارآمد شدن فعالیت های صنعت و ارتباط این دو بخش، این کنگره  امسال در خوزستان برگزار شود.
علوی با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر ضرورت ارتباط دانشگاه و صنعت در جلسه اخیر با روسای دانشگاه های کشور اظهار امیدواری کرد: این کنگره بتواند با توجه به شرایط اقتصادی و علمی استان گام موثری در جهت حل مشکلات صنعت بردارد.
دبیر نوزدهمین کنگره همکاری های دولت ، دانشگاه و صنعت از تشکیل سه کمیته علمی اجرایی و پشتیبانی برای برگزاری این کنگره در استان خبر داد و تصریح کرد: کمیته علمی این کنفرانس به ریاست دکتر خواجه رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز تشکیل شده است و اعضای آن روسای دانشگاه های استان و موسسات و سازمان های پژوهشی هستند.
وی ادامه داد: همچنین کمیته اجرایی با محوریت صنایع استان و کمیته پشتیبانی با محوریت مدیر کل امور اجتماعی استانداری خوزستان تشکیل شده است.
علوی با اشاره به برگزاری 20 جلسه هماهنگی در خصوص برگزاری این کنگره در استانداری خوزستان، سازمان ها و نهادهای مختلف استان خاطرنشان کرد: همچنین از وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و رئیس بنیاد نخبگان، رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی ، معاون وزارت صنعت، معدن و تجارت، مسئول شهرک های صنعتی کشور معاون صنایع کوچک ایران مشاوره رئیس جمهور و رئیس مناطق آزاد ، مدیر عامل شرکت ملی نفت ، مدیرعامل شرکت ملی پتروشیمی ایران و مدیر عامل جهاد نصر دعوت شده است.
علوی گفت: همچنین تعدادی از روسای دانشگاه های کشور و 700 نفر از صاحب نظران اندیمشندان و صاحبان صنایع و افرادی که به هر نحوه به مباحث کار آفرینی و اشتغال موثر هستند نیز برای حضور در این کنگره علمی دعوت به عمل آمده است.
دبیر نوزدهمین کنگره همکاری های دولت دانشگاه و صنعت با بیان اینکه سایت کنگره طراحی و از یک هفته پیش با پیام استاندار رونمایی شده و در دسترس است، اظهار داشت: همچنین سامانه پیامکی کنگره برای اطلاع رسانی به اعضا فعال شده و مکاتبات بسیاری با سازمان ها و نهادها و دانشگاه های استان انجام شده که لازم است از روسای دانشگاه ها برای کمک و هم فکری تقدیر کرد.
علوی مکان برگزاری کنگره را شهرک نفت عنوان کرد و از برگزاری نمایشگاه توانمندی های صنعتی و دانشگاهی استان همزمان با برگزاری این کنگره خبر داد.
وی افزود: با برگزاری این نمایشگاه بازدیدکنندگان و شرکت کنندگان در کنگره هم از پتانسیل ملی انسانی دانشگاه ها و هم ظرفیت های صنایع استان آگاهی پیدا می کند.