در مرحله نهایی داوری جشنواره ملی حرکت، 50 اثر برگزیده شدند

۲۱ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۳:۰۱ کد : ۱۵۶۳ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۷۴۳
مرحله داوری نهمین جشنواره حرکت ویژه انجمن های علمی دانشجویی با حضور بیش از 120 داور از استادان  دانشگاه های کشور  برگزار و  بیش از  50  اثر به عنوان اثر برگزیده  انتخاب ش...
 در مرحله نهایی داوری جشنواره ملی حرکت، 50 اثر برگزیده شدند
مرحله داوری نهمین جشنواره حرکت ویژه انجمن های علمی دانشجویی با حضور بیش از 120 داور از استادان  دانشگاه های کشور  برگزار و  بیش از  50  اثر به عنوان اثر برگزیده  انتخاب شدند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، ؛ پس از برگزاری مرحله دانشگاهی این جشنواره، 700 اثر برگزیده از بیش 120 دانشگاه به مرحله نهایی راه یافته¬اند که شامل  پنج گروه تحصیلی؛ فنی و مهندسی،علوم پایه،علوم انسانی،کشاورزی و علوم دامی، هنر و معماری و شهرسازی، در قالب 8 بخش آموزش، ترویج، کارآفرینی، اختراع، نشریه،کتاب، مسابقه، انجمن و دانشگاه انتخاب بودند و از میان آنها  بیش از  50  اثر به عنوان اثر برگزیده  انتخاب شد.
بر اساس این گزارش، داوری آثار رسیده در بخش های فوق در دو مرحله از ابتدای شهریور ماه سالجاری با حضور بیش از 120 نفر از اساتید دانشگاه ها با مرتبه علمی استادیار و دانشیار از 42 دانشگاه کشور انجام شده که با توجه به رشد 22 درصدی آثار رسیده به این جشنواره و اضافه شدن بخش انجمن های علمی خلاق و تخصصی شدن بخش های رقابتی، تعداد داوران این دوره از جشنواره نیز نسبت به دوره قبل رشدی 65 درصدی داشته است.
جشنواره ملی حرکت یکی از مهمترین جشنواره های دانشجویی است که سالانه در کشور برگزار می شود  و  انجمن علمی دانشجویی از دانشگاه های سراسر کشور در آن حضور دارند. مرحله دانشگاهی نهمین دوره این جشنواره اردیبهشت و خرداد ماه سالجاری در  دانشگاه های سراسر کشور برگزار شد و مرحله سراسری آن نیز سوم الی پنجم مهر ماه در دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار می شود.
 گفتنی است در مرحله کشوری این جشنواره، نمایشگاهی از آثار و دستاوردهای انجمن های علمی دانشجویی که در جشنواره حضور داشتند به نمایش گذاشته خواهد شد و از غرفه برتر این نمایشگاه  نیز با نظر هیات داوران تقدیر خواهد شد.