نشست هم‌اندیشی سوادآموزی و توسعه پایدار در کمیسیون ملی یونسکو برگزار می شود

۱۵ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۱:۳۹ کد : ۱۵۶۰۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۶۰
گروه آموزش کمیسیون ملی یونسکو به مناسبت بزرگداشت روز جهانی سوادآموزی در سال 2014، نشست هم‌اندیشی سوادآموزی و توسعه پایدار را با همکاری سازمان نهضت سوادآموزی و نهادهای تخصصی سازمان ملل روز 16 ش...
 گروه آموزش کمیسیون ملی یونسکو به مناسبت بزرگداشت روز جهانی سوادآموزی در سال 2014، نشست هم‌اندیشی سوادآموزی و توسعه پایدار را با همکاری سازمان نهضت سوادآموزی و نهادهای تخصصی سازمان ملل روز 16 شهریور 1393 از ساعت 9 تا 12 در سالن اجتماعات کمیسیون ملی یونسکو برگزار می کند.
 به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، هدف از برگزاری این نشست که با شرکت سیاست¬گذاران، مدیران و کارشناسان حوزه آموزش و سوادآموزی برگزار می‌شود، بحث و تبادل نظر درباره نقش و جایگاه سوادآموزی در تحقق اهداف توسعه پایدار، ارزیابی وضعیت آموزش پایه و سوادآموزی در کشور و نیز تعیین چالش‌ها و ارائه راه¬کارهایی برای اقدام¬های آینده با توجه به کاربرد فناوری‌های جدید در ایجاد فرصت‌های سوادآموزی پایدار و یادگیری مادام‌العمر برای همه است.
در این نشست مهندس علی باقرزاده معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نهضت سوادآموزی، دکتر منیر صفی¬الدین رئیس دفتر یونیسف در تهران، ایستر لاروش رئیس دفتر منطقه‌ای یونسکو در تهران، دکتر محمدرضا سعیدآبادی دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو و دکتر محدثه محب¬حسینی مدیر گروه آموزش این کمیسیون در حوزه نقش و جایگاه سوادآموزی در تحقق ابعاد مختلف توسعه پایدار سخنرانی می کنند و پس از آن مطالب مطرح شده مورد بررسی و تحلیل قرار می گیرد.
گفتنی است یونسکو روز 8 سپتامبر را روز جهانی سوادآموزی نامگذاری کرده و این روز در هر سال به موضوع خاصی اختصاص دارد و موضوع روز جهانی سوادآموزی در سال 2014 "سوادآموزی و توسعه پایدار" نام گرفته است .