نشست هم‌اندیشی پارک علم و فناوری استان کرمان با مسئولان زرند

۰۱ تیر ۱۳۹۴ | ۱۱:۳۳ کد : ۱۵۶۰۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۳۶
نشست هم‌اندیشی پارک علم و فناوری استان کرمان با مسئولان زرند؛ با حضور دکتر محمد میرزایی، رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته، دکتر عباس قوام، رئیس پارک علم و فناوری استان کرمان، حبیب ال...
نشست هم‌اندیشی پارک علم و فناوری استان کرمان با مسئولان زرند
نشست هم‌اندیشی پارک علم و فناوری استان کرمان با مسئولان زرند؛ با حضور دکتر محمد میرزایی، رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته، دکتر عباس قوام، رئیس پارک علم و فناوری استان کرمان، حبیب الله خنجری، فرماندار زرند، دکتر حسین امیری، نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی و تعدادی از مسئولان محلی تشکیل شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر میرزایی رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته دراین نشست گفت: دانشگاه ها می توانند پایگاه مهمی در جهت راه اندازی مراکز رشد باشند و با وجود دانشگاه آزاد اسلامی و مراکز بزرگ صنعتی، آینده روشن و مثبتی پیش روی مراکز دانش بنیان شهرستان زرند وجود دارد.
وی همچنین با تاکید بر ضرورت تاسیس مراکز رشد در شهرستان ها افزود: باید از این طریق به دانشجویان و فارغ التحصیلان صاحب ایده و نیازمند امکانات، کمک کنیم تا بتوانند با رعایت استانداردها و چارچوب های کارشناسی به تولید انبوه فناوری و محصول دانش بنیان خود برسند و وارد بازار کار و اقتصاد دانش بنیان بشوند.
دکتر میرزایی با اشاره به روند تاریخی شکل گیری مراکز رشد و پارک های علم وفناوری بیان کرد: در کشورهای جهان سوم به علت عدم وجود شرکت های بزرگ دارای R&D ، حمایت ایده های نو از سوی دولت ها صورت می‌گرفت و این امر باعث تاسیس مراکزی چون شهرک علمی تحقیقاتی، پردیس دانش و فناوری و پارک های علم و فناوری در کشور شد.
دکتر قوام، رئیس پارک علم و فناوری استان کرمان نیز در این نشست گفت: سه گروه افراد کاری صاحب ایده، شرکت های کوچک و متوسط و واحدهای تحقیق و توسعه نوپا می توانند متقاضی ورود به مراکز رشد باشند که در مجموع مراکز رشد به جز حمایت های مشاوره ای و معنوی در سه مرحله پیش رشد، رشد و مرحله توسعه و فناوری تسهیلات مالی با تنفس نیز به آنان اعطا می کند.
وی با بیان اهمیت تاسیس مراکز رشد در دیگر شهرستان های استان کرمان مانند زرند افزود: گسترش فرهنگ کارآفرینی و نوآوری در شهرستان های استان، بهره مندی فن آفرینان از خدمات و حمایت های مراکز رشد در شهرستان، کمک به حل مشکلات صنعت از طریق ارائه خدمات و محصولات فناوری، گسترش تجربه موفق مراکز رشد کرمان در سایر شهرستان ها از اهم اهداف تاسیس مراکز رشد در شهرستان ها می باشد.
دکتر امیری، نماینده مردم زرند نیز در این نشست با اشاره به زمینه مستعد شهرستان زرند در کارآفرینی دانش بنیان گفت: با توجه به امنیت پارک های علم وفناوری در کشور در وضعیت فعلی و حمایت های صندوق نوآوری و شکوفایی بر اساس برنامه چهارم و پنجم باید بتوان از این ظرفیت در این شهرستان استفاده کرد.
گفتنی است در پایان جلسه نیز مقرر شد با حمایت فرماندار زرند، زیر ساخت های لازم برای فعالیت بهتر و موثرتر مرکز رشد زرند فراهم شود و از سوی دیگر شرکت های فناور مرکز رشد زرند از حمایت‌های مالی و معنوی پارک علم و فناوری برخوردار شوند.