نشست هم اندیشی هفته وحدت در دانشگاه زابل برگزار شد

۰۷ دی ۱۳۹۴ | ۱۵:۱۶ کد : ۱۵۵۹۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۸۱
دکتر موسی بهلولی سرپرست دانشگاه زابل در نشست هم اندیشی با حضور فرهیختگان شیعه و سنی به مناسبت هفته وحدت باعرض خیرمقدم و تبریک هفته وحدت گفت : هفته وحدت، سر آغاز پیوند برادران مسلمان و نمایان گر حضور ه...
نشست هم اندیشی هفته وحدت در دانشگاه زابل برگزار شد
دکتر موسی بهلولی سرپرست دانشگاه زابل در نشست هم اندیشی با حضور فرهیختگان شیعه و سنی به مناسبت هفته وحدت باعرض خیرمقدم و تبریک هفته وحدت گفت : هفته وحدت، سر آغاز پیوند برادران مسلمان و نمایان گر حضور همگانی مسلمانان در عرصه های مختلف است.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، وی در ادامه با تاکید بر اهمیت وحدت افزود: همیشه دست خدا با جماعت است و خداوند وحدت را دوست دارد و خداوند تبارک و تعالی پاداش های دنیوی را به جماعت بیشتر می دهد و از نظر علمی هم ثابت شده که در نمازهای جماعت هم هر چه تعداد نمازگزاران بیشتر باشد اثر آن بر سلامتی انسان بیشتر است.
دکتر بهلولی افزود: توصیه خداوند و اعمال نیک هم به سمت وحدت هست؛ نیکی به پدر و مادر یعنی وحدت چند نفر، صله رحم یعنی وحدت اقوام و حتی اعمال عبادی مثل حج، روزه و جهاد هم وحدت را نشان می دهد که به عنوان مثال مسلمین در یک روز عید داشته باشند یا گرد یک خانه طواف کنند.
سرپرست دانشگاه زابل ادامه داد: شیطان که بزرگ ترین دشمن انسان است بشر را به تفرقه ترغیب می کند و این خلاف فرمان الهی است، دعواها و نزاع هایی که در عالم است دسیسه شیطان و عامل ضد وحدت است وحسادت ها، خودخواهی ها و خود بزرگی ها عوامل ضد وحدت اند .
وی در خصوص تکفیر و جریان های تکفیری تاکید کرد: مسئله تکفیر و جریانات تکفیری محدود به سوریه و عراق نیست و ممکن است که در هر جای جهان اسلام افرادی به دلایل مختلف دیگران را نپذیرند و به سمت تفرقه پیش روند.
وی در ادامه افزود: انسانی که به حقایق دین دست یافته و یقین دارد که مسیر حق را می پیماید می تواند از طریق سخن گفتن حکیمانه به طریقت الهی خویش، دیگران را دعوت کند و در حقیقت به آیه شریفه "ادْعُ إِلَى سَبِیلِ رَبِّکَ بِالْحِکْمَةِ وَالْمَوْعِظَةِ الْحَسَنَةِ. تمسک جوید.
دکتر بهلولی در پایان خاطر نشان کرد: ان شاء الله در سایه پیروی از فرمان الهی از طریق منش گفتگو شاهد حرکت واقعی به سمت وحدت باشیم تا در درگاه الهی عزیز باشیم.
در ادامه حجت الاسلام و المسلمین میری قلعه نو مسئول نمایندگی نهاد رهبری در دانشگاه زابل ضمن تبریک هفته وحدت، میلاد حضرت محمد (ص) و امام صادق (ع )گفت: هفته وحدت یک نیاز بسیار مهم برای جامعه اسلامی و هم جامعه ایران است و یکی از اصول زندگی ایرانی همین وحدت است.
وی افزود: اصل وحدت یک اصل اعتقادی است اصلی که از ریشه اسلام در آمده و سیاست ما یک اصل اعتقادی است که همه مسلمانان باید آن را رعایت کند چرا که اصل و ریشه امت اسلامی ، وحدت است.