نشست هم اندیشی دانشجویان فعال فرهنگی با مسئولان دانشگاه مازندران برگزار شد

۲۷ آبان ۱۳۹۳ | ۱۱:۵۷ کد : ۱۵۵۸۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۵۴
با همت معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه مازندران، نشست هم اندیشی دانشجویان فعال فرهنگی با مسئولان دانشگاه در سالن شهید کدخدایی سازمان مرکزی این دانشگاه برگزار شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، ...
 با همت معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه مازندران، نشست هم اندیشی دانشجویان فعال فرهنگی با مسئولان دانشگاه در سالن شهید کدخدایی سازمان مرکزی این دانشگاه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر اصغری آقمشهدی رئیس دانشگاه مازندران با بیان اینکه سیاست ما در کانون ها و انجمن های علمی و تشکل های دانشجویی، تشویق دانشجویان است گفت: دانشگاه باید محل تضارب افکار و آرای مختلف باشد و افکار و سلیقه های مختلف باید در کنار هم تعامل داشته باشند و برای پیشرفت و توسعه فضای فرهنگی و سیاسی دانشگاه تلاش کنند.
وی افزود: انتظار ما از دانشجویان و تشکل های دانشجویی این است که با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل بالایی که از آن برخوردارند می توانند در کنار مدیران دانشگاه، گام های بسزایی را بردارند و ضمن دارا بودن سلایق مختلف در کنار هم به فعالیت بپردازند.
 رئیس دانشگاه مازندران محیط  دانشگاه را محیط تضارب آرا و افکار دانست و خاطر نشان کرد: دانشگاه باید محیط پرسش گری باشد، محیطی که دانشجو باید در کنار فعالیت های علمی به فعالیت های سیاسی نیز بپردازد.
دکتر اصغری آقمشهدی با اشاره به این که دانشجوی بی تفاوت نمی تواند دانشجوی مفیدی نسبت به جامعه خود باشد گفت: دانشجو ضمن اینکه به جامعه حساس است باید در کنار پرداختن به مسائل علمی، نسبت به مسائل سیاسی خود بی تفاوت نباشد و ما هم از وجود سلایق مختلف در دانشگاه استقبال می کنیم.
 رئیس شورای فرهنگی دانشگاه مازندران به خط قرمز دانشگاه اشاره کرد و افزود:  یک عامل برای ما همیشه به عنوان خط قرمز وجود دارد و آن هم رعایت قانون و مقررات است و دانشجویان می بایست در چارچوب قوانین و مقرراتی که وجود دارد فعالیت کنند و حفظ حرمت یکدیگر را داشته باشند و به سایر تشکل ها توهین نکنند و تشکل های دانشجویی باید در این زمینه به هوش باشند.
 دکتر اصغری آقمشهدی در خاتمه با اشاره به اینکه از نقدهای سازنده استقبال می کنیم تصریح کرد: ما افتخارمان این است که پیرو مکتب امام صادق (ع )هستیم که می فرماید: "دوست داشتنی ترین برادر من کسی است که عیب مرا به من هدیه کند."