نشست هم اندیشی اساتید دانشگاه دامغان با کارشناسان ستاد توسعه فناوری نانو کشور برگزار شد

۱۸ اسفند ۱۳۹۴ | ۱۳:۱۶ کد : ۱۵۵۸۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۹۲
با همکاری ستاد ویژه توسعه فناوری نانو و با تلاش انجمن علمی دانشجویی علوم و فناوری نانو دانشگاه دامغان، نشست هم اندیشی فناوری نانو با حضور کارشناسان ستاد توسعه فناوری نانو کشور و اساتید و دانشجویان تحص...
نشست هم اندیشی اساتید دانشگاه دامغان با کارشناسان ستاد توسعه فناوری نانو کشور برگزار شد
با همکاری ستاد ویژه توسعه فناوری نانو و با تلاش انجمن علمی دانشجویی علوم و فناوری نانو دانشگاه دامغان، نشست هم اندیشی فناوری نانو با حضور کارشناسان ستاد توسعه فناوری نانو کشور و اساتید و دانشجویان تحصیلات تکمیلی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این نشست که در راستای برگزاری چهارمین هفته استانی فناوری نانو برگزار شد موضوعاتی همچون معرفی فرصت‌های صنعتی و تجاری به کارگیری فناوری نانو در صنایع و ارائه کاربردهای فناوری نانو در صنعت و علوم، معرفی سیاست‌های ستاد نانو در زمینه تحقیقات نانو فناوری،بیان وضعیت کشور در صنعت موردنظر و هدف گذاری‌ها، آشنایی با فرصت‌های سرمایه‌گذاری در این زمینه توسط کارشناسان ستاد ارائه شد.
در ادامه نشست جلسه پرسش و پاسخ در خصوص حمایت های ستاد فناوری نانو و فعالیت‌های ترویجی توسط اساتید و کارشناسان انجام شد.
همچنین در سومین روز از چهارمین هفته استانی فناوری نانو که به همت ستاد ویژه توسعه فناوری نانو کشور در استان سمنان در حال برگزاری است، سمینار آشنایی با فناوری نانو و کاربردهای آن ویژه دانشجویان دانشگاه دامغان نیز برگزار شد.
این سمینار با توجه به سیاست‌های ستاد ویژه توسعه فناوری نانو جهت آشنایی بیشتر دانشجویان، اساتید و محققان با کاربردها و دستاوردهای داخلی این فناوری و بکارگیری آن در صنایع مختلف، سمینارها و نشست‌های تخصصی، آشنایی با فرصت‌های فنی و اقتصادی به کارگیری فناوری نانو برگزار شد.
آشنایی دانشجویان، اساتید، مراکز رشد، شرکت‌های دانش‌بنیان، مؤسسات و شرکت‌های آموزشی، ادارات و سازمان‌ها و مراکز تحقیقاتی با فناوری نانو و حمایت‌های ستاد از مهم‌ترین اهداف این سمینار بود.
به گفته دکتر احمدی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه دامغان، انجمن علمی دانشجویی علوم و فناوری نانو دانشگاه به مناسبت این هفته برنامه های ویژه ای را تدارک دیده است که از مهم‌ترین آن ها می توان به برپایی نمایشگاه آشنایی با نانو فناوری و همکاری در برگزاری این سمینار اشاره کرد.
گفتنی است در پایان سمینار آموزشی، گواهی حضور از سوی ستاد توسعه فناوری نانو به حاضرین ارائه شد.