نشست هم اندیشی نقش رسانه ها و پارک های علم و فناوری در دوران پسا تحریم برگزارشد

۲۵ مهر ۱۳۹۴ | ۱۳:۲۱ کد : ۱۵۵۷۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۹۰
نشست هم اندیشی نقش رسانه ها و پارک های علم و فناوری در دوران پسا تحریم درمحل پارک علم و فناوری گیلان با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه برگزارشد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترمتقی طلب رئیس پارک ع...
نشست هم اندیشی نقش رسانه ها و پارک های علم و فناوری در دوران پسا تحریم درمحل پارک علم و فناوری گیلان با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترمتقی طلب رئیس پارک علم و فناوری گیلان دراین نشست ضمن تبریک روزخبرنگار، به مناسبت فرارسیدن سالروز شهادت امام جعفرصادق (علیه السلام) آرزوی موفقیت در سایه اهل بیت (ع) را برای ایشان مسئلت کرد.
وی افزود: هیچ کسی درعصر کنونی نمی تواند نقش رسانه را انکار کند زیرا رسانه در سوق دادن جامعه به سمت تعالی نقش اساسی ایفا می کند
دکترمتقی طلب درخصوص هم افزایی رسانه و صاحبان خرد با پارک علم و فناوری گیلان گفت: انتظار دارم اصحاب رسانه در گیلان با تمرکز بر مباحث جدیدی مانند آینده پژوهی همانند گذشته هم راه "توسعه گیلان" باشند و در ترسیم فضای پسا تحریم نقش خود را اجرا کنند.
وی درادامه به پارک های علم و فناوری به عنوان سازمان تاثیرگذار در دوران پسا تحریم اشاره کرد و افزود: از تمامی اصحاب رسانه و افراد صاحب نظر می خواهم تا ایده ها و نظرات خود را برای دوران پسا تحریم ارائه کنند.
دکترمتقی طلب درادامه جلسه با توجه به مسئله اشتغال زایی و مطالبات جامعه دراین مورد گفت: با توجه به اشتغال زایی و نقش موثر شرکت های دانش بنیان دراین باره باید درانجام این امر علاوه بر مراکز دانشگاهی ، کارخانجات صنعتی نیز باید فعال شوند تا بتوانند حامی این شرکت های دانش بنیان باشند.
رئیس پارک علم و فناوری گیلان طلب بهره مندی از اعتبارات صندوق نوآوری و شکوفایی را فرصت مغتنمی برای کارخانجات صنعتی استان برشمرد و گفت: بنا برآخرین ابلاغ قانون جامع حمایت از شرکت های دانش بنیان، درصورتی که کارخانجات صنعتی به تحقیق و پژوهش توجه ویژه نشان داده و به شرکت های دانش بنیان صنعتی تبدیل شوند، می توانند از اعتبار یک هزار میلیاردتومانی صندوق نوآوری و شکوفایی بهره مند شوند.
دکترمتقی طلب ضمن تاکید براستفاده استان از ظرفیت ایجاد شده توسط صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: با بهره مندی از ظرفیت موجود، مشکلات اشتغال زایی استان حل شده و از خروج محققان و پژوهشگران کشور به کشورهای دیگر جلوگیری می شود.
وی درادامه به برنامه دبیرخانه شبکه پارک های علم و فناوری کشورهای اسلامی اشاره و بیان کرد و افزود: برنامه چهارساله ای که ازسوی پارک علم و فناوری گیلان به عنوان دبیرخانه شبکه پارک های علم و فناوری کشورهای اسلامی تدوین شده، توسط بانک توسعه اسلامی پذیرفته شده است.