نشست هم اندیشی مسئولین ستاد توسعه زیست فناوری و متخصصان مهندسی ژنتیک کشاورزی برگزارشد

۲۱ دی ۱۳۹۳ | ۱۳:۱۹ کد : ۱۵۵۷۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۴۸۸
اولین نشست هم اندیشی  مسئولین ستاد توسعه زیست فناوری  معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری  و جمعی از متخصصین مهندسی ژنتیک کشاوزری کشور در سالن شهید چمران پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فن...
اولین نشست هم اندیشی  مسئولین ستاد توسعه زیست فناوری  معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری  و جمعی از متخصصین مهندسی ژنتیک کشاوزری کشور در سالن شهید چمران پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری برگزار شد. 
 به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر محمدرضا زمانی رئیس پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری ،  دکتر گلستانی فردمدیر دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم، و تحقیقات و فناوری، دکتر بهزاد قره یاضی مدیر گروه پژوهش، زیرساخت و توسعه فناوری  ستاد توسعه زیست فناوری،دکتر محمد علی  ملبوبی ،رییس کارگروه کشاورزی ستاد توسعه زیست فناوری،دکتر ناخدا عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات بیوتکنولوژی و کشاورزی و  دکتر الیاس مرتضوی عضو هیات علمی مرکز تحقیقات بیوتکنولوژی کشاورزی در این نشست حضور داشتند. 
در ابتدای  این  نشست دکتر گلستانی فرد در خصوص  وضعیت ارتباط دانش و صنعت و ضعف کشور در این حوزه و لزوم ارتباط دانشگاه و صنعت سخنرانی کرد. 
سپس دکتر قره یاضی گزارش  مختصری از ضرورت تحقیق در حوزه گیاهان تراریخت در کشور و عقب ماندگی کشور در این حوزه را ارائه کردند و همچنین دکتر بابک ناخدا و دکتر الیاس مرتضوی به تشریح  وضعیت تولید گیاهان تراریخت در جهان و ایران ارائه کرد.
طی این نشست جلسه پرسش و پاسخ نیز انجام شد و اعضای هیات علمی حاضر در جلسه به طرح دیدگاه ها و پرسش های خود پرداختند که اعضا ی هیات رئیسه  به سوالات مدعوان پاسخ دادند.
همچنین در این نشست در ارتباط با نحوه حمایت ستاد از طرح های حوزه تراریخت 
( گیاه، دام و ...) توضیحات لازم داده شد و از کلیه مدعوین جهت ارائه طرح دعوت شد.
گفتنی است این نشست یکی از تخصصی ترین نشست های حوزه بیوتکنولوژی بود و بیش از 70 محقق از سراسر کشور که در حوزه گیاهان تراریخت دارای اثر و محصول هستند، حضور داشتند.