نشست نمایندگان کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهنگان با مسئولان دانشگاه شهیدباهنرکرمان

۱۸ اسفند ۱۳۹۴ | ۰۹:۵۷ کد : ۱۵۵۶۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۹۱
به همت گروه همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه شهید باهنر کرمان، نشستی با حضور کارشناسان اداره کل اتباع و مهاجرین خارجی استانداری، دکتر احتشام زاده معاون پژوهشی و فناوری و یوسف زاده مدیر امور فرهن ...
به همت گروه همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه شهید باهنر کرمان، نشستی با حضور کارشناسان اداره کل اتباع و مهاجرین خارجی استانداری، دکتر احتشام زاده معاون پژوهشی و فناوری و یوسف زاده مدیر امور فرهنگی، در دفتر معاونت پژوهشی این دانشگاه  برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این نشست دکتر احتشام زاده ضمن خوشامدگویی به میهمانان، ظرفیت های علمی دانشگاه را در رشته های مختلف علوم انسانی، علوم فنی و مهندسی، علوم پایه، کشاورزی و هنر به پشتوانه چهل سال قدمت برشمرد و خواستار هم اندیشی جهت رفع موانع تحصیل اتباع خارجی ازجمله مشکل اقامت و شهریه تحصیل بویژه برای اتباع افغان شد.
در ادامه نماینده بخش حمایتی کمیساریای عالی سازمان ملل اعلام کرد: 48 نفر از پناهندگان کرمان و یزد در سال اخیر بر اساس امتیازات شان انتخاب شده و بورس دریافت کرده اند.
وی پیشنهاد داد: به متقاضیان غیر ایرانی محصل در دانشگاه شهید باهنر، زمان فراخوان DAFI (بورس کشور آلمان به پناهندگانی که حداقل امتیاز را کسب کرده‌اند) اطلاع رسانی شود.
ایجاد فضای کسب و کار در افغانستان توسط دولت افغانستان و همچنین تسهیلات بیشتر از جمله اعطای وام تحصیلی به اتباع خارجی از جمله تقاضاهای اداره کل اتباع بود که توسط کارشناسان اداره کل اتباع و مهاجرین خارجی مطرح شد.
در حال حاضر نزدیک به 40 دانشجوی غیر ایرانی در دانشگاه شهید باهنر و 400 دانشجوی غیر ایرانی در استان کرمان مشغول به تحصیل هستند.
گفتنی است در پایان این نشست نماینده کمیساریای عالی آمادگی خود را جهت حمایت از برنامه سفر مشترک سال آینده اعلام کرد.