نشست معاونان دانشجویی دانشگاه های منطقه سه کشور در دانشگاه تبریز برگزار شد

۱۹ مهر ۱۳۹۵ | ۱۳:۰۳ کد : ۱۵۵۵۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۲۱
نشست معاونان دانشجویی دانشگاه های منطقه سه کشور با محوریت بررسی نحوه ارائه خدمات رفاهی به دانشجویان بویژه در مقاطع تحصیلات تکمیلی در دانشگاه تبریز برگزار شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر حسی ...
نشست معاونان دانشجویی دانشگاه های منطقه سه کشور با محوریت بررسی نحوه ارائه خدمات رفاهی به دانشجویان بویژه در مقاطع تحصیلات تکمیلی در دانشگاه تبریز برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر حسین امامعلی پور معاون دانشجویی دانشگاه تبریز در این نشست ضمن ارائه گزارشی از کارهای انجام یافته در دبیرخانه منطقه و دانشگاه تبریز، گفت: با آغاز سال تحصیلی جدید، اقدامات و کارهای مختلف و خوبی با مساعدت معاونت های دانشجویی، مدیران  و متولیان امر دانشگاه های منطقه در حوزه دانشجویی صورت گرفته است.
 معاون دانشجویی دانشگاه تبریز، با اشاره به نحوه ارائه تسهیلات ویژه به دانشجویان این دانشگاه افزود: بر اساس قانون، برای دانشجویان کارشناسی ارشد فقط چهار ترم و دکتری هشت ترم به عنوان سنوات مجاز خوابگاه و خدمات تغذیه ارائه می شود، اما برای کمک به دانشجویان جهت ارائه رساله بهتر و تدقیق بیشتر در آن، علاوه بر سنوات مجاز یک نیمسال بیشتر خدمات خوابگاه و تغذیه ارائه می شود.  
بر پایه این گزارش، نحوه ارائه مجوز خوابگاه های خودگردان، بیمه دانشجویی، بررسی نتایج حاصله طرح سیمای زندگی، وام های دانشجویی، اهتمام به فعالیت‌های مرکز مشاوره و همکاری با شوراهای صنفی دانشجویان، از دیگر موراد مطروحه در این نشست بود.
همچنین معاونان دانشجویی دانشگاه های منطقه سه، در این نشست گزارشی از اقدمات صورت گرفته در حوزه کاری خویش، ارایه کردند و برای ارائه خدمات بهتر به تبادل نظر و همفکری پرداختند.
گفتنی است در این نشست معاونان دانشجویی دانشگاه های تبریز، زنجان ، تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان، ارومیه، صنعتی ارومیه، بناب، مراغه، دانشگاه صنعتی سهند  و هنر اسلامی تبریز  شرکت داشتند.