نشست معاونان آموزشی دانشگاه های منطقه 9 کشور در دانشگاه بیرجند برگزار شد

۰۶ خرداد ۱۳۹۴ | ۱۳:۰۷ کد : ۱۵۵۴۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۳۳
پنجمین نشست معاونان آموزشی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی منطقه 9 کشور به میزبانی دانشگاه بیرجند برگزار شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر خلیل خلیلی رئیس دانشگاه بیرجند در ابتدای این نشست، آموز...
نشست معاونان آموزشی دانشگاه های منطقه 9 کشور در دانشگاه بیرجند برگزار شد
پنجمین نشست معاونان آموزشی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی منطقه 9 کشور به میزبانی دانشگاه بیرجند برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر خلیل خلیلی رئیس دانشگاه بیرجند در ابتدای این نشست، آموزش را بال اصلی نظام آموزش عالی و دانشگاهی کشور خواند و به آموزشی که منجر به پژوهش و پژوهشی که به کارآفرینی و تولید بینجامد تأکید کرد.
وی توجه بیشتر به بخش های دیگر در دانشگاه ها و کاهش کیفیت المان‌های آموزشی و نقص هرم تحصیل کردگان با حذف مقطع کاردانی را از معضلات آموزشی کشور دانست .
دکتر خلیلی ولع تحصیل در مقاطع بالای تحصیلی و از بین بردن نیروی کار را از دیگر معضلات این بخش دانست و اظهار داشت: نباید به بهانه پژوهش رسالت اصلی و اساسی آموزش مورد غفلت واقع شود.
در ادامه دکتر حیدر رئیسی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه بیرجند ضمن گرامی‌داشت حضور مسئولان بخش آموزشی دانشگاه های منطقه 9 کشور از دانشگاه به مثابه یک ارگان هدفمند که دارای درونداد، فرآیند و برونداد می باشد یاد کرد و گفت: ریشه آموزش عالی در تعامل با محیط پیرامون است و پیشگامی فناورانه و مرجعیت علمی رسالت دانشگاه می باشد.
در این گردهمایی مسائل و موارد مربوط به حوزه آموزش دانشگاه های منطقه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و بر اساس تصمیمات این نشست برنامه ریزی درسی و راه اندازی رشته های بین رشته ای به دانشگاه های مادر واگذار شد.
همچنین به دانشگاه های مادر اجازه داده شده تا معادل 20 درصد دانشجویان استعداد درخشان سال 95 را از دانشجویان خودشان پذیرش کنند.