نشست معاون صندوق نوآوری و شکوفایی با اعضای هیئت علمی دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار شد

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۱۲:۱۱ کد : ۱۵۵۳۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۲۵
در حاشیه سفر استانی هیئت دولت به استان کرمان، صندوق نوآوری و شکوفایی نشستی را با اعضای هیئت علمی دانشگاه شهید باهنر کرمان که در حوزه فناوری فعالیت می کنند، برگزار کرد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم،&...
در حاشیه سفر استانی هیئت دولت به استان کرمان، صندوق نوآوری و شکوفایی نشستی را با اعضای هیئت علمی دانشگاه شهید باهنر کرمان که در حوزه فناوری فعالیت می کنند، برگزار کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم،  این نشست در سالن کنفرانس ساختمان مرکزی دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار شد و اعضای حاضر، به بحث و تبادل نظر در مورد کمبودها و موانع بر سر راه فعالیت در حوزه پژوهش و فناوری پرداختند تا به نقطه نظر مشترکی در مورد اهم نیازها و درخواست ها برای طرح در هیئت دولت برسند.
دکتر غلامحسین رحیمی استاد مکانیک دانشگاه تربیت مدرس که معاونت صندوق نوآوری و شکوفایی را بر عهده دارد ضمن معرفی صندوق، یکی از وظایف زمان حال اعضای هیئت علمی را حرکت به سمت کاربردی شدن نتایج تحقیقات عنوان کرد.
وی زمینه های فراهم شده توسط دولت را در این خصوص، راه اندازی مراکز رشد و پارک های علم و فناوری دانست. همچنین یکی دیگر از تمهیدات و حمایت های دولت جهت کاربردی شدن تحقیقات و تجاری سازی یافته های پژوهشی را تأسیس صندوق نواوری و شکوفایی اعلام کرد که در مدت دو سال فعالیت توانسته است از 950 طرح دانش بنیان جمعا به مبلغ 530 میلیارد تومان حمایت کند.
دکتر رحیمی افزود: حمایت های صندوق صرفاً جهت شرکت های دانش بنیان خصوصی و در سه سبد ایده تا محصول، راه اندازی خط تولید و مشارکت در سرمایه گذاری ریسک‌پذیر است. تجاری سازی یافته های پژوهشی، خدمت ارزشمندی است که اعضای هیئت علمی می توانند علاوه بر آموزش و تربیت نیروی انسانی به جامعه ارائه کنند و زمینه قانونی مشارکت اعضای هیئت علمی به عنوان پشتوانه پژوهشی در شرکت های دانش بنیان فراهم شده است. 
وی تصریح کرد: امکان تجهیز آزمایشگاه ها بویژه آزمایشگاه های مرجع نیز وجود دارد که باید طرح آن الزاما توسط یک شرکت دانش بنیان خصوصی ارائه شود.