نشست معاون برنامه ریزی استان مازندران با شرکت های دانش بنیان

۱۶ تیر ۱۳۹۳ | ۱۲:۴۱ کد : ۱۵۵۳۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۸۹
دکتر احسانی معاون برنامه ریزی استان مازندران در بازدیدی از پارک علم و فناوری استان مازندران از نزدیک با نحوه فعالیت و مشکلات شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور مستقر آشنا شد.به گزارش روابط عمومی ...
دکتر احسانی معاون برنامه ریزی استان مازندران در بازدیدی از پارک علم و فناوری استان مازندران از نزدیک با نحوه فعالیت و مشکلات شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور مستقر آشنا شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این نشست که با ارائه گزارشی از ظرفیت های استان مازندران در حوزه های مختلف طبیعی و نیروی انسانی و ضرورت فعالیت هر چه بیشتر پارک علم و فناوری در مقوله دانش بنیان آغاز گردید؛ دکتر علی معتمدزادگان رئیس پارک علم و فناوری مازندران در سخنانی با تشکر از حضور معاون برنامه ریزی استانداری مازندران در پارک، با اشاره به جذب و پذیرش و استقرار بیش از 50 شرکت دانش بنیان در پارک علم و فناوری استان، ادامه استقرار و حمایت از این شرکت ها را منوط به تامین فضای فیزیکی و زمین مناسب دانست.
دکتر معتمدزادگان تامین زمین مناسب جهت استقرار پردیس اصلی پارک، گسترش مراکز رشد واحدهای فناور درسطح استان بر اساس قابلیت ها و برنامه ریزی آمایش سرزمینی  و ارائه برنامه مناسب توسعه فناوری در استان بر مبنای پیوستگی تمام ارکان فعال از مرحله ایده تا پدیده و محصول تجاری را از مهمترین برنامه های آتی پارک دانست.
رئیس پارک علم و فناوری مازندران هم افزایی و توانمندسازی شرکت های دانش بنیان و خصوصی سازی در راستای اصل 44 را از خصوصیات ذاتی فعالیت پارک های علم و فناوری در کشور برشمرد.
درادامه این نشست دکتر احسانی با اشاره به این موضوع که انتظار ما پیشگام بودن پارک فناوری در همه عرصه ها از جمله برنامه ریزی است خواستار ارائه نظرات و پیشنهادات تخصصی در این حوزه ها شد.
وی تجمیع ظرفیت های فناوری و ایجاد کنسرسیوم های قوی از شرکت های دانش بنیان ، شناسایی ظرفیت های مناطق مختلف استان و برنامه ریزی برای تولید ثروت و تجاری سازی ایده های نخبگان را بر اساس آن خواستار شد و خاطر نشان کرد که معاونت برنامه ریزی استانداری تمام تلاش و مساعدت خود را جهت تهیه زمین مناسب برای پارک علم و فناوری بکار خواهد بست.
در این نشست هم چنین تعدادی از حاضران و مسئولین شرکت های دانش بنیان از جمله شرکت نوین نورآرا، شرکت پروشات شمال  به ارائه نظرات و دیدگاه های خود پرداختند. گفتنی است مهم ترین موضوعات مطرح شده در این نشست توجه بیشتر مسئولین به توسعه گفتمان پارکی و فناوری در استان، تامین فضا و زمین مناسب جهت استقرار و توسعه فعالیت ها، ملزم نمودن دستگاه های اجرایی به استفاده از محصولات دانش بنیان  و تسهیل تامین سرمایه اولیه به منظور حمایت از آنها بود.