نشست مشترک کمیته اجرایی همایش بین المللی سرامیک های پیشرفته در پژوهشگاه مواد و انرژی برگزار شد

۱۴ دی ۱۳۹۳ | ۱۲:۳۵ کد : ۱۵۵۲۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۳۳
نشست مشترک کمیته اجرایی دهمین کنگره انجمن سرامیک ایران و اولین همایش بین المللی سرامیک های پیشرفته با حضور دکتر سیدمحمدمهدی هادوی رئیس پژوهشگاه مواد و انرژی و دکتر فرهاد گلستانی فرد رئیس انجمن سرامیک ...
نشست مشترک کمیته اجرایی دهمین کنگره انجمن سرامیک ایران و اولین همایش بین المللی سرامیک های پیشرفته با حضور دکتر سیدمحمدمهدی هادوی رئیس پژوهشگاه مواد و انرژی و دکتر فرهاد گلستانی فرد رئیس انجمن سرامیک ایران در این پژوهشگاه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر هادوی دبیر کمیته اجرایی همایش در این جلسه ضمن پراهمیت دانستن این همایش اظهار داشت: برگزاری این همایش می تواند از جهات مختلفی همچون آشنایی سخنرانان و مهمانان خارجی با فناوری در ایران و پیشبرد آن در صنعت، کسب تجربه دانشجویان و دیگر موارد دارای اهمیت خاصی باشد.
در ادامه دکتر گلستانی فرد دبیر این همایش نیز گفت: همایش بین المللی سرامیک های پیشرفته که در 14 تا 16 اردیبهشت ماه 94 برگزار می شود، اولین همایش در این زمینه در منطقه خاورمیانه می باشد.
رئیس انجمن سرامیک ایران با بیان اینکه از یک سال قبل اقدامات لازم برای برگزاری این همایش شروع شده است، گفت: انتخاب سخنرانان بنام و ماهر خارجی از بحث های مهم این همایش بود که با موفقیت انجام شد و اسامی آنان در سایت این کنگره به نشانی  http://www.icers.ir قابل مشاهده می باشد.
وی افزود: وب سایت فارسی و انگلیسی همایش بروز و فعال شده و تاکنون حدود 300 مقاله دریافت و چکیده آنها مورد بررسی قرار گرفته است.
دکتر گلستانی فرد خاطرنشان کرد: در حاشیه دهمین کنگره انجمن سرامیک ایران نمایشگاهی از آخرین دستاوردهای صنعت سرامیک با حضور شرکت‌های تولید کننده، دانش‌بنیان و صاحب فناوری فعال در این زمینه در فضایی به وسعت 1000 متر مربع برگزار می شود.
رئیس انجمن سرامیک ایران گفت: دانش‌پژوهان، افراد متخصص و دست‌اندر‌کاران صنعت سرامیک، در این نمایشگاه برای معرفی آخرین فناوری‌ها، خدمات و محصولات خصوصاً در زمینه فناوری‌های نوین در حوزه مواد پیشرفته فرصت مناسبی برای مذاکره با یکدیگر پیدا می‌کنند.
وی افزود: همچنین 3 مقاله و 3 پوستر برتر انتخاب و جوایزی به آنان اهدا خواهد شد.
در این جلسه همچنین وظایف اعضای کمیته اجرایی در برگزاری همایش مشخص شد.
گفتنی است فرآیند های نوین در تهیه مواد اولیه سرامیکی،کامپوزیت های پایه سرامیکی و کربنی،سرامیک های نوری و شفاف،سرامیک های الکتریکی و مغناطیسی،سرامیک های فوق دما بالا،لایه های نازک و پوشش های سرامیکی،نانو/ بایو سرامیک ها،شیشه و شیشه - سرامیک ها، سرامیک ها در کاربرد انرژی و محیط زیست و چالش های آموزشی و پژوهشی در ایران از موضوعات این کنگره می باشد.