نشست مشترک هیئت رئیسه دانشگاه های دامغان و حکیم سبزواری برگزارشد

۱۰ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۶:۰۲ کد : ۱۵۵۲۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۲۰
نشست مشترک هیئت رئیسه دانشگاه های دامغان و حکیم سبزواری به میزبانی دانشگاه دامغان برگزارشد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین نشست دکترعبدالعلی بصیری رئیس دانشگاه دامغان ضمن اشاره به نشست قبلی در ...
نشست مشترک هیئت رئیسه دانشگاه های دامغان و حکیم سبزواری به میزبانی دانشگاه دامغان برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین نشست دکترعبدالعلی بصیری رئیس دانشگاه دامغان ضمن اشاره به نشست قبلی در دانشگاه حکیم سبزواری و تقدیر ازمیزبانی آن دانشگاه به نتایج مفید حاصل از این جلسات اشاره کرد و گفت: تجربیات سازنده و مفیدی از جلسه مشترک حاصل شده است و امیدواریم بتوانیم درحوزه های مختلف از این تجربیات استفاده کنیم.
رئیس دانشگاه دامغان با اشاره بر ضرورت تبادل تجربیات و گسترش همکاری های علمی متقابل گفت: ظرفیت های گسترده ای در مباحث علمی، فرهنگی و پژوهشی در هریک از دانشگاه ها وجود دارد و مطمئناً انتقال این تجربیات می تواند به مدیریت دانشگاه ها کمک کند.
دکترجواد حدادنیا رئیس دانشگاه حکیم سبزواری نیز دراین جلسه ضمن تقدیر از میزبانی دانشگاه دامغان به نقش سازنده همکاری های متقابل دانشگاه ها اشاره کرد و گفت: انتقال تجربیات مدیران و معاونان بتواند به توسعه و پیشرفت همه جانبه دانشگاه ها کمک کند.
رئیس دانشگاه حکیم سبزواری با اشاره به پتانسیل موجود در دانشگاه های کوچک یکی از شاخص های مهم درتخصیص اعتبارات و امتیازات به این دانشگاه ها را نسبت فایده به علم دانست و گفت: می توان با مدیریت منابع و هزینه بهره وری را افزایش داد و می بایست به این موضوع در تخصیص اعتبار و بودجه توجه ویژه ای شود.
وی با اشاره به آمار و اطلاعات دانشگاه دامغان افزود: به نظر می رسد میزان بهره وری در دانشگاه دامغان از میانگین کشوری بالاتر باشد و این نشان از مدیریت صحیح نیروی انسانی و سرمایه دراین دانشگاه دارد.
در ادامه جلسه دکتربصیری گزارشی از عملکرد و امکانات دانشگاه دامغان ارائه کرد و سپس اعضای هیئت رئیسه دو دانشگاه به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات و تبادل تجربیات خویش پرداختند.
گفتنی است دراین نشست جلسات جداگانه معاونان دانشگاه ها نیز در راستای تعامل و انتقال تجربیات برگزارشد و اعضای هیئت رئیسه دانشگاه حکیم سبزواری از امکانات آزمایشگاهی، آموزشی و طرح های عمرانی دانشگاه دامغان بازدید کردند.